Στον 1ο όμιλο η Ιστιαία πέρασε δύκολα το εμπόδιο της ΟΠΑ, η Κήρινθος πήρε τον ένα βαθμό με δύο τέρματα προς το τέλος του αγώνα ενώ η Καστέλλα έφυγε με το “διπλό” από τα Βασιλικά με πέναλτι-γκολ στις καθυστερήσεις. Εύκολες νίκες για Σταυρό και Αναγ. Μαντουδίου

Ταξιάρχης – Σταυρός

Στον 2ο όμιλο το πιο συναρπαστικό ματς έγινε την Κυριακή στον Βούρκο εκεί όπου η Προποντίδα προηγήθηκε στο σκορ, τα Πολιτικά έκλεισαν το ημίχρονο με το υπέρ τους 2-1 και στο Β´ ημίχρονο ξαναπροηγήθηκαν με 3-2 πριν οι γηπεδούχοι κάνουν μία ακόμα ανατροπή στο σκορ και πάρουν την νίκη.
Είχαν προηγηθεί το Σάββατο οι εκτός έδρας νίκες για Αλάτσατα, Κεραυνό και Παραλία την ίδια ώρα που η Αυλίδα στο τέλος απέτρεψε ακόμα ένα «διπλό» στην πρεμιέρα. Μελανό σημείο η μη εμφάνιση του Μιαούλη για να αγωνιστούν απέναντι στους Καθενούς

Αλάτσατα – Ληλάντιο

Στον 3ο όμιλο, είχαμε τα πιο …μονότονα ματς του διημέρου αφού οι νικητές επικράτησαν με καθαρά σκορ.

Δύστος – Άγιος Λουκάς 3-0
Σκύρος – Μαρμάρι 3-0
Νέα Στύρα – Ερμήλιος 5-0
Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου – Ζάρακες 2-5
Νηλέας Νεοχωρίου – Κριεζά 2-0

Δύστος – Σκύρος (13:00)