Σε αλλαγές της τελευταίας στιγμής στους ομίλους της Γ´ Εθνικής προχώρησε η ΕΠΟ, με τις 2 ομάδες των Τρικάλων να φεύγουν από τον 4ο όμιλο της Αρτάκης και του Ηρακλή Ψ. και εντάσσονται στον 3ο.

Συγκεκριμένα, τα Μετέωρα και ο ΠΟ Φήκης από την ΕΠΣ Τρικάλων έκαναν έντονα παράπονα στην ΕΠΟ για την προσθήκη τους στον 4ο όμιλο καθώς επικαλέστηκαν μεγάλη οικονομική επιβάρυνση λόγω των αποστάσεων. Έτσι η ΕΠΟ αποφάσισε να μετακομίσουν στον 3ο όμιλο και σε συνδυασμό με την, προ ημερών, αποχώρηση του Βελουχίου, στην κληρωτίδα της ερχόμενης Τρίτης 8/9, θα μπου οι κάτωθι 11 ομάδες:

ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντης, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

Με 11 ομάδες έμεινε και ο 6ος όμιλος αφού η μοναδική εκπρόσωπος της Κορίνθου, ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου επικαλέστηκε επίσης οικονομική επιβάρυνση από τα προβλεπόμενα ταξίδια στις Κυκλάδες και μετακόμισε στον 7ο όμιλο. Επίσης χωρίς ομάδα στην Γ´ Εθνική θα είναι η Θεσπρωτία μετά την αποχώρηση του Σουλίου Παραμυθιάς.

Έτσι οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής έχουν πλέον διαμορφωθεί ως εξής:

1ος όμιλος (16 ομάδες)

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Ηρακλής Αμπελοκήπων (συζητά συγχώνευση με Ηρακλή Θ.), Εθνικός Σoχού, ΑΕ Ευόσμου

2ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: Αναγέννηση Καρδίτσας, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, Κοζάνη
ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης

4ος όμιλος (11 ομάδες)
ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντης, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης
5ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Αμβρακικός Λουτρού, Παναγρινιακός
ΕΠΣ Γρεβενών : Αστέρας Καληράχης

6ος όμιλος (11 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΣ Σαντορίνης 2020, ΑΟ Μυκόνου, Πανναξιακός
ΕΠΣ Πειραιά: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου

7ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Αργολίδας: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Επιδαύρου
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας
ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

8ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω
ΕΠΣ Πειραιά: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών
ΕΠΣ Χίου: Μικρασιατική
ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

9ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή
ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβί, Εθνικός Σκουλικάδου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Ναυπακτιακός Αστέρας

10ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας