Η Μακρυκάπα ήταν η μεγάλη νικήτρια στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επικρατώντας με 1-2 του Α.Π.Κ.Ο. στο γήπεδο της Δροσιάς.

Η ομάδα του Βαγγέλη Ζέρβα με τη νίκη της αυτή μπήκε με το δεξί στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του πρωταθλήματος παίρνοντας παράλληλα εκδίκηση για τον αποκλεισμό της στο κύπελλο.

Νωχελικά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες το παιχνίδι με το άγχος της πρεμιέρας να βαραίνει τα πόδια των ποδοσφαιριστών καθώς και το ότι ακόμη είναι νωρίς να βρούνε τον απαιτούμενο ρυθμό.

Μετά το πρώτο μισάωρο η Μακρυκάπα πήρε μέτρα στο γήπεδο και στο 34΄ απείλησε με τον Χίο να κόβει από αριστερά και τον Καραντάκη να μην προλαβαίνει τη μπάλα που πέρασε άουτ.

Με τη λήξη του ημιχρόνου ο Α.Π.Κ.Ο. κέρδισε φάουλ το εκτέλεσε ο Βαρσαμάς και με κεφαλιά ο Προβής νίκησε τον Πουρνή κάνοντας το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι των γηπεδούχων μεταφέροντας το παιχνίδι προς την εστία του Σωτηρόπουλου.

Στο 63΄ ο Σίδερης εκτέλεσε κόρνερ και ο Γκρινιάρης πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Η Μακρυκάπα συνέχισε να πιέζει για το δεύτερο γκολ με τον Σωτηρόπουλο σε δύο περιπτώσεις στις προσπάθειες των Χίου και Καραντάκη να σώζει την εστία του.

Το σουτ του Λούρου στο 85΄ βρήκε στο πάνω μέρος του δοκού με τους Λύκους να χάνουν τεράστια ευκαιρία για την ολική ανατροπή.

Με τη συμπλήρωση των ενενήντα ο Βουρδάνος από δεξιά έκοψε τη μπάλα στη μικρή περιοχή και ο Σίδερης με πλασέ έκανε το 1-2 δίνοντας στην ομάδα του το τ

Ο Πολυτιμότερος

Ο τίτλος πηγαίνει στον Γιώργο Λούρο που στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοσή του παίρνοντας πολλές πρωτοβουλίες βοηθώντας τους ″Λύκους″ να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Ο Αδύναμος κρίκος

Οι Χάρης Ελευθερίου και Χρήστος Βαρσαμάς δεν βρέθηκαν στη  μέρα τους με αποτέλεσμα ο Α.Π.Κ.Ο. να μη μπορεί να απειλήσει την αντίπαλη άμυνα