Η Δροσιά μετά από μιά μεστή εμφάνιση επικράτησε της Τριάδας με 2-0 πατώντας κορυφή συγκατοικώντας με τους Ταμυναϊκό και Ηρακλή Ψ. Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον σε όλη την διάρκεια του με τους παίκτες του Βασίλη Τσιμιχόδημου να πιέζουν ψηλά και με πολύ καλή άμυνα πάνω στον Χάρ. Ελευθερίου,να κρατάνε ανέπαφη την εστία τους μέχρι το 68′!
Στις αξιοσημείωτες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο το δυνατό σουτ του Αργυρού στο 17΄που έδιωξε σε κόρνερ ο Μώρος ,το εντυπωσιακό σουτ-φάουλ του Βαρσαμά που πάλι ο Μώρος είπε ″όχι″ και η μεγάλη ευκαιρία του Μπαϊμπάκη στο 45′ όταν
σούταρε από ευνοϊκή θέση, η μπάλα κόντραρε στα σώματα αμυνόμενων της Δροσιάς και βγήκε κόρνερ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η μορφή του παιχνιδιού δεν άλλαξε, μορφή!
Το μόνο, όμως, που άλλαξε ήταν η ουσία που έβγαλαν οι γηπεδούχοι από την φαρέτρα τους.
Και το πρώτο ″βέλος″ ήρθε στο 68′ όταν ο Τζέμος, που είχε περάσει πριν ένα λεπτό στον αγώνα, με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, μετά από σέντρα του Μαστροκώστα από αριστερά νίκησε τον πολύ καλό Μώρο γράφοντας το 1-0.
Στο 88′ ο Βαρσαμάς μετά από ωραία σέντρα του Αγγελάτου σε κόντρα των γηπεδούχων, σκοράρει  και ″κλειδώνει″ ουσιαστικά το παιχνίδι για τους γηπεδούχους .