Για ένα μισάωρο ήταν ντέρμπι το παιχνίδι στο γήπεδο της Ν. Λαμψάκου!
Μέχρι το 32′ κοντράριζαν στα ίσια οι φιλοξενούμενοι, έχοντας μάλιστα απειλήσει, σοβαρά σε δύο περιπτώσεις (2′ Ντουλελάρι και 25′ Τζάνος)!
Δύο γρήγορα γκολ μέσα σ’ ένα 2λεπτο, έβαλαν μπροστά τους γηπεδούχους, στο σκορ, για να έρθει στο β’ μέρος η απόλυτη κυριαρχία, των γηπεδούχων, που μετέτρεψαν σε ″σάκο του μποξ″ τους φιλοξενούμενους, που τους ″φιλοδώρησε″ τελικά με 6 γκολ, χαλαρώνοντας την πίεση στο τελευταίο 15λεπτο!
*τα γκολ:

• 32′ από κόρνερ η μπάλα στην περιοχή όπου ο Κουζούλογλου, επιχειρεί πολύ δυνατό σουτ εξ επαφής και ο Τζαβαρής με εκπληκτική προσπάθεια, αποκρούει, στην γωνία της μικρής περιοχής ο Γεωργίου, κερδίζει το ″ριμπάουντ″ και με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ, 1-0!
  • 34′ θαυμάσια ενέργεια του Νικολάου από δεξιά, με σέντρα ακριβείας βρίσκει τον Ανέστη που εξ επαφής σουτάρει και κάνει το 2-0!
  • 46′ ξαφνικός κεραυνός του Ανέστη από 30 μέτρα περίπου, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή της ο Κουζούλογλου, που έξυπνα, ακολούθησε την φάση με σουτ-πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0!
  • 49′ και πάλι ο Νικολάου ανοίγει πολύ ωραία προς τον Χιούσκα, που με δυνατό σουτ πάνω στην κίνηση, κάνει ο 4-0!
  • 62′ με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή ο Χιούσκα, βρίσκει πάλι στόχο και 5-0!
  • 73′  ο δαιμόνιος Νικολάου, βρίσκει αριστερά τον Κουζούλογλου, αυτός ξεχύνεται προς την αντίπαλη περιοχή, συγκλίνει προς το τέρμα και με εκπληκτικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο των γηπεδούχων, 6-0!

Ένα άνετο απόγευμα για τον έμπειρο Γιώργο Κασομούλη, άριστοι και οι συναργάτες ου Κώστας Κωνστάντιος και Θοδωρής Μαρίνος.

*ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Κώστας Καλλιμάνης): Βασιλείου, Γιαλός, Μαρίνος, Γεωργίου, Αντ. Ντούκα (65′ Φτούλης), Χιούσκα, Νικολάου (80′ Ράλης), Κατσίμπρας (55′ Μάλλιαρης), Κουζούλογλου, Ανέστης, Ντούμας (62′ Γιασμ. Ντούκα).

*ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου (Βαγγέλης Τόγιας): Τσαβαρής, Λύκος, Ντούνας , Ντούρμας (46′ Αποστόλου), Κ. Κολιόπουλος, Περήφανος, Μπαλάνος, Τζάνος, Ντουλελλάρι (70′ Λάμπρου), Ντουλαβέρης, Φιόλα (55′ Κοτρώτσιος).