Με ένα πολύτιμο διπλό στην μάχη της παραμονής, χάρη στο τέρμα του Καραμπά στο 85′, έφυγε από τον Νέα Λάμψακο και την έδρα του Ελλήσποντου, το Καλοχώρι/Παντείχι. Το παιχνίδι είχε συνολικά τρεις αποβολές, δύο για τους γηπεδούχους και μία για τους φιλοξενούμενους.

Το παιχνίδι:

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λάζρι αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, για αγκωνιά επάνω σε αντίπαλό του.

Στο 75′ έμεινε με δέκα παίκτες και η φιλοξενούμενη ομάδα, όταν αποβλήθηκε ο Στρατής με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο, χωρίς ωστόσο να είναι αποτελεσματικές και όλα έδειχναν πως το αποτέλεσμα που θα ερχόταν ήταν η «λευκή» ισοπαλία, όμως ο Καραμπάς είχε διαφορετική άποψη και με ένα ωραίο σουτ έκανε το 0-1 στο 85′.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Χιούσκα, για λογομαχία που είχε με αντίπαλό του.

Τελικό αποτέλεσμα 0-1.

Ελλήσποντος (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Σπάχο, Ρογαλίδης, Κοντάκης, Μάλλιος (80′ Αυλωνίτης), Μαρίνος, Χιούσκα, Ρουμπής, Ντουλελλάρι (87′ Αργύρης), Αντωνόπουλος (55′ Φτούλης), Λάζρι, Κουτσαυλής (69′ Νάνος).

Καλοχώρι/Παντείχι (Γιάννης Φούρλης): Δρενάφτσης, Βλάχος (63′ Σιγανός), Καραλής, Ζιζολί, Δαμπάνης, Στρατής, Πάλλης (78′ Π. Ζουρμπουλής), Χρ. Ζουρμπουλής, Καραμπάς (93′ Ίσσαρης), Σαμπάνης (82′ Σακάλογλου).

Διαιτητές: Λάμπρου – Πριόνας – Κούκουρα.

Για περισσότερες φωτογραφίες του αγώνα Ελλήσποντος-Καλοχώρι/Παντείχι ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ