Έκανε το καθήκον του ο Ελλήσποντος Νέας Λαμψάκου επικρατώντας  με 2-0 της ουραγού της βαθμολογίας Καστέλλας.

Οι γηπεδούχοι με την νίκη τους αυτή αποσπάστηκαν 4 βαθμούς από το γκρουπ ομάδων που παλεύουν για την σωτηρία χωρίς βέβαια και αυτός να αισθάνεται ήσυχος μιας και διαφαινόμενος υποβιβασμός του ΑΟ Χαλκίς θα στείλει 4 ομάδες στην Β’ ΕΠΣΕ.

Η ομάδα της Λάμψακου πέτυχε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με του Άντι Ντουλελάρι, και Χιούσκα σε διάστημα τριών λεπτών 19′ και 22′,  είχε δοκάρι με τον Αντωνόπουλο στο 4′ λεπτό τελειώνοντας το ματς από τα πρώτο ημίχρονο.

. Λίγος κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου της Λαμψακου για να παρακολουθήσει τον αγώνα.

. Πολύ καλή χρονιά για τον Άντι Ντουλελάρι με 12 γκολ είναι στην δεύτερη θέση το πίνακα των σκόρερ πίσω από τον Καραντάκη του ΑΟΝΑ.

Εύκολο απόγευμα για το διαιτητικό τρίο Παπαποστόλου Κοτταρά Σέρρα.

Ελλήσποντος(Π.Τοκπασίδης):  Σπάχο, Ρογαλίδης (87′ Αργύρης), Αυλωνίτης, Κουσερής, Μαρίνος, Χιουσκα, Κορκόβελος (55′ Λεμπέσης), Ντουλελάρι, Αντωνόπουλος, Μπατζέλης (80′ Ελευθεριάδης), Κουτσαυλής (69′ Νάνος).

Καστέλλα(Τ.Ακριτίδης): Ζενέλι, Λεοντής, Γούσιας, Οσμάνι, Κουβούσης, Βλάχος, Εμμανουέλ, Λαμάι, Βάσσος (50′ Καλυβίτης), Θ. Γραμματικόγιαννης, Χρυσικός.

Ευχαριστούμε τον Άγγελο Αγαπητό για την παραχώρηση των φωτογραφιών.