Κυρίες κύριοι καλησπέρα σας ζωντανά από το Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΕΠΣ Ευβοίας Κ-16- ΕΠΣ Βοιωτίας Κ-16 για το αντίστοιχο τουρνουά της ΕΠΟ.

Εύβοια Κ-16(Μ. Μαυρος): Μίχος, Μήτρου, Πόγκας, Πασσάς, Ρουμελιώτης, Δέδες, Αλαφάκης(λ.τ 10′ Μεταξάς), Μακρής(41’Αντ. Αλαφάκης), Τζαφέρης, Παπαδημητρίου.

Βοιωτία Κ-16(Β. Πούλος): Πούλος, Πολυτάρχου, Τριανταφύλλου, Κοσκινάς, Ζιζόλι, Λέκκας, Γιαλός, Αλμπάνης, Ζόυσης, Κολιγιάννης, Καλογριάς.

Διαιτητές: Ευθυμίου Στάθης,  Νίκος Γενναίος, Μάριος Μαραθωνίτης.

7′ Σε σύγκρουση με αντίπαλο αναγκαστική αλλάγή ο Π. Αλαφάκης.

10′ Μπέρδεμα στην Βοιωτική άμυνα, έκλεψε την μπάλα ο Μήτρου με πλάσε έκανε το 1-0 για την Εύβοια.

18′ Ο Μακρής λαμποκόπησε από αριστερά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0.

22′ Από πλάγια θέση δυνατό σου του Καλογριά έδιωξε εντυπωσιακά ο Μίχος σε κόρνερ.

26′ Ο έλεγχος ανήκει στην Εύβοια που προηγείται με 2-0.

27′ Ο Πασσάς λίγο έξω από την περιοχή κεραυνοβολεί και εντυπωσιακά ο Πούλος διώχνει σε κόρνερ

30′ Εύβοια Κ16-Βοιωτία Κ16 2-0

Λήξη πρώτου ημιχρόνου η Εύβοια προηγείται με 2-0 με τα γκολ των Μήτρου και Μακρή και έχει βάλει για πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.Οι φιλοξενούμενοι μετά το 25′ πήραν μέτρα στο γήπεδο χωρίς να χάσουν την μεγάλη ευκαιρία για κάποιο γκολ.

Λιγοστός κόσμος στις κερκίδες του Ενωσιακού Αθλητικού Κέντρου δυστυχώς.

Έναρξη β’ ημιχρόνου

41′ Αλλαγή Εύβοια Κ16 στην θέση του Μακρη ο Αντώνης Αλαφάκης.

45′ Έχει μπει πολύ δυνατά η Βοιωτία πιέζει για κάποιο γκολ που θα την βάλει στο παιχνίδι χωρίς να κάνει την μεγάλη φάση.

57′ Αλλαγή για την Βοιωτία στην θέση του Ζούση ο Μούτσα.60′ Το 2-0 για την Εύβοια παραμένει.

64′ Αλλαγή για την Εύβοια στην θέση του Παπαδημητρίου ο Κικίδης.

65′ Η Εύβοια έχει ισορροπήσει το ματς και πιέζει για τρίτο τέρμα.

67′ Αλλαγή για τη Βοιωτία στην θέση Κολιγιάννη ο Καλλής

70′ Το 2-0 παραμένει για την Εύβοια μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο

77′ Αλλαγή για την Βοιωτία στην θέση του Τριανταφύλλου ο Τατζής.

78′ Αλλαγές για την Εύβοια Στην θέση του Μεταξά ο Αδαμόπουλος, και στην θέση του Τζαφέρη ο Σπύρου.

80’+2 Λήξη αγώνα νίκη πρόκριση για την Εύβοια με καθαρό σκορ 2-0 χάρη στα γκολ του Μήτρου και του Μακρή από το ημίχρονο.

Θα ακολουθήσει πλούσιο φωτορεπορτάζ σε επόμενο αναλυτικό άρθρο.