Ευρεία νίκη πέτυχε ο Νηλέας Νεοχωρίου στο γήπεδο της Δροσιάς επί του Ερμήλιου με 4-1 και έκανε το δυο στα δυο το απόγευμα, της Κυριακής, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β! ΕΠΣ Εύβοιας (3ος όμιλος)…

Το πρώτο 45λεπτο βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1 και με τον Ερμήλιο να έχει προηγηθεί στο σκορ με γρήγορο γκολ που πέτυχε ο Βοϊλάκης στο 3` (1-0)  και ενώ ένα λεπτό νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν σουτ στο δοκάρι του Δήμου (5’ Ρουμελιώτης). 2ο δοκάρι, έχε και στο 30` με τον Αποστόλου το Νεοχώρι! Λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα για το ημίχρονο το Νεοχώρι κέρδισε πέναλτι (45’) που εκτέλεσε εύστοχα ο Μαστροκώστας για να πάνε οι δυο ομάδες με το ισόπαλο 1-1 στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νηλέας (Νεοχώρι) ήταν καταιγιστικός καθώς σημείωσε άλλα τρία γκολ: 51` Τζόκας (1-2), 55` Φρυγανάς (1-3) και 84` Ρουμελιώτης (1-4), και επέστρεψε στο Νεοχώρι με το πολύτιμο τρίποντο.
Ο Ερμήλιος πάντως θα μπορούσε να μπει στο παιχνίδι στο 81’ όταν το σκορ ήταν στο 1-3, αν ο Βοϊλάκης ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα, όμως νικήθηκε από τον τερματοφύλακα Γιώργο Κώτσαρη, που απέκρουσε το πέναλτι.
***Τέλος θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο μαθητής (Δημήτρης Ερμήλιος, προπονητής του «Ερμήλιου« και ιδιοκτήτης της ομώνυμης σχολής), νικήθηκε από τον δάσκαλο (Μίλτος Καρατζάς προπονητής του Νεοχωρίου) καθώς ο Καρατζάς  τον είχε μαθητή τον Δημήτρη Ερμήλιο, στις Ακαδημίες του Παναθηναϊκού όταν πριν από χρόνια ήταν προπονητής, υπεύθυνος, στις υποδομές της πράσινης ομάδας…!
Διαιτητές: Δημήτρης Χουλιαράς-Αντώνης Γεωργαράς-Τάσος Καμπούρης

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Δήμος, Φωτιάδης, Τζίδρας, Κ. Μπουρνάζος, Πέντσιος, Μπασινάς (76′ Ξεφτεράκης), Γ. Μπουρνάζος, Καπατσούλιας, Πετράκης (60′ Φλώρος), Δούκας , Βοϊλάκης (85′ Στουραΐτης).

Νηλέας Νεοχωρίου (Μίλτος Καρατζάς): Γ. Ι.  Κότσαρης, Γ. Α. Κότσαρης, Σαμαράς, Τζόκας, Φρυγανάς, Γ. Ζωντός, Ρουμελιώτης, Αθ. Ζωντός, Καρλής (λτ 30′ Πόγκας), Αναστ. Μαστροκώστας (60′ Σέγκος), Αποστόλου (60′ Γιαγκίνης).