Συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα Μπάσκετ της ΕΣΚΑΣΕ! Είχαμε πλήρη αγωνιστική στην Α’ & Β’ ΕΣΚΑΣΕ και σε έναν όμιλο της Γ’!

Α’ ΕΣΚΑΣΕ
″Αέρας″ πέρασε από το εκτός έδρας, εμπόδιο του Άρη Αμφίκλειας, η ομάδα των Ακαδημιών Χαλκίδας και οδηγεί την κούρσα, για τα play-off που θ’ αναδείξουν τον πρωταθλητή! Μάλιστα οι ΧΒΑ (φωτό πάνω) όπως δείχνουν τα πράγματα θα πάει με το απόλυτο πλεονέκτημα στα play-off! Από την 1η θέση και κάτω ακολουθούν 7 (!!!) ομάδες που ″φλερτάρουν″, με τις άλλες 3 θέσεις και καθώς οι μεταξύ τους διαφορές είναι μικρές, αλλά και με το πρωτάθλημα να έχει αρκετό ακόμα δρόμο όλα είναι ανοιχτά και όλα μπορούν να γίνουν! 

*τ’ αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

  • Κλειστό Σχηματαρίου:
    ΠΡΩΤΕΑΣ Σχηματαρίου-ΜΑΛΕΣΙΝΑ …74-70
    (Κωτσακόπουλος-Χατζής)
  • Κλειστό Ιτέας: Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΙΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
    (Ντάνος-Ζάχος)
  • Κλειστό ″Χαλκιά-Αναστασιάδη″:
    ΑΠΟΛΛΩΝ Χαλκίδας-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ …52-74
    (Χαϊνά-Τσάλας)
  • Κλειστό Αμφίκλειας:
    ΑΡΗΣ Αμφίκλειας-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ Χαλκίδας …65-100
    (Πατάγιας-Ζαφείρη)
  • Κλειστό ΑυλίδαςΓ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ …67-75
    (Καραμπιτσάκος-Σοφόπουλος)
  • ΔΑΚ Λαμίας:
    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λαμίας-ΑΠΟΛΛΩΝ Λειβαδιάς …76-48
    (Κοτσιμπός-Γ. Χριστοδούλου)

*Η επόμενη 14η αγωνιστική:

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ημ/νία ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
2/2/2019 15:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΑΣ ΓΣ ΙΤΕΑΣ
2/2/2019 18:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ ΜΑΛΕΣΙΝΑ ΑΠΟΛΛΩΝ Χαλκ.
2/2/2019 18:00 ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Σχηματ.
2/2/2019 18:00 Κλειστό ΚΑΜΠΕΡΑΚΗΣ ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ ΑΡΗΣ Αμφίκλειας
2/2/2019 17:00 ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λαμίας ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
2/2/2019 18:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΥΛΙΔΑΣ ΑΙΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδ

 

*ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 12 αγώνες:

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (1ος όμιλος-10η αγων.)

  • 19.30 Κλειστό Αλιβερίου:
    ΑΣΤΕΡΑΣ Αλιβερίου-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ …58-66
    (Τσάλας-Λ. Μασλατζίδης)
  • 17.00 Κλειστό Αρτάκης:
    ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ …47-53
    (Τσάλας-Λ. Μασλατζίδης)
  • 18.00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας:
    ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΣΚ ΕΡΕΤΡΙΑΣ …58-55
    (Καραμπιτσάκος-Κωτσακόπουλος)
  • 19.3030 Κλ. Θήβας ΄΄Ερ. Χατζόπουλος΄΄:
    ΚΑΔΜΟΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ …75-67
    (Κάλφα-Γερονικολός)

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (2ος όμιλος)-(εξ αναβολής 8η αγων.)

  • 18.00 Κλειστό ΜαρτίνουΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΜΕΔΕΩΝΑΣ …81-65
    (Γερονικολός-Τσόκανος)
  • 13.00 Κλειστό ΑιδηψούΣΥΛΛΑΣ-ΚΥΝΟΣ Λιβανατών …60-66
    (Κάλφα-Βαρσαμάς)
  • 16.00 Κλειστό ΜώλουΜΩΛΟΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ …60-56
    (Χουγιάζος-Βιορές)
  • Εκκρεμεί το ΑΣ ΚΕΝΥΑΥΡΟΣ-ΑΣ ΕΚΠ. ΜΠΟΥΚΑΛΗ