Μετά από ένα παιχνίδι που είχε δύο πρόσωπα Εύβοια και Φθιώτιδα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος των Μικτών της ΕΠΟ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με αυτογκόλ του Φωτιά όταν η μπάλα βρήκε στο γονάτο του μετά από πλασε του Λαμπρόπουλου.

Η Εύβοια σε ένα μέτριο πρωτο ημίχρονο αγωνιστικά απείλησε δις με σουτ που βρήκαν τον τερματοφύλακα Τζοβάρα της Φθιώτιδας  σε ετοιμότητα.

Στο β’ ημίχρονο η ομάδα του Μιχάλη Μαύρου ανέβασε την απόδοση της και με στόχο να φθάσει στην ισοφάριση πράγμα που κατάφερε με τον Μήτρου στο 69′ λεπτό του αγώνα .

Το τελικό 1-1 κράτησε την Εύβοια στην πρώτη θέση του ομίλου με διαφορά 3 βαθμών από την Φθιώτιδα.

Κ-16 Ευβοια(Μ.Μαυρος):Μίχος, Μήτρου, Πόγκας, Πασσάς, Φωτιάς, Δέδες, Αλαφάκης, Μακρής, Τζαφέρης, Μεταξάς, Ρουμελιώτης.

Αναπληρωματικοί: Αδαμόπουλος, Παπαδημητρίου, Σπύρου, Πρίνος, Σταμούλος, Βαγγέλι, Κικίδης.

Κ-16 Φθιώτιδα:Τζοβάρας, Φλώρος, Λόζος, Κατιουλας, Σταθόπουλος, Fishti, Δερματάς, Στρουμπουλός, Αρβανίτης, Συρμος, Λαμπροπουλος.

Αναπληρωματικοί: Αποστόλου, Παλάσκας, Γιώνι, Γκρινιάς, Ξηρογιάννης, Κωστάκης, Δραχτίδης.

Διαιτητές: Ξηρογιάννης, Σοφός, Καλαμπόκας(Βοιωτίας)

Φωτορεπορτάζ : Χρήστος Σεφερλής