Ολοκληρώνεται η Γ´ φάση του Κυπέλλου Ευβοίας με 3 αναμετρήσεις που διεξάγονται σήμερα Τετάρτη στις 15:30.

Ο ΑΟ Χαλκίς δοκιμάζεται στο Βασιλικό με αντίπαλο τον Λήλα και ο νικητής θα βρει στο δρόμο του την Προποντίδα. Το Αυλωνάρι θα αναζητήσει την πρόκριση στο Αφράτι, με τον Ηρακλή Ψαχνών να περιμένει, από αυτό το ζευγάρι, τον αντίπαλο στα προημιτελικά. Τέλος, Δύστος και Αμαρυνθιακός θέλουν το εισιτήριο για τους “8” και την ευκαιρία να βρεθούν απέναντι στον Απόλλωνα Ερέτριας.

Θυμίζουμε ότι στα προημιτελικά, εκτός από τα 3 ζευγάρια που θα προκύψουν μετά τους σημερινούς αγώνες, θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση Δόξα Προκοπίου-Αρτάκη. Όλοι οι προημιτελικοί έχουν οριστεί για το Σάββατο 27 Οκτωβρίου στις 16:00

UPDATE (Ημίχρονο): Ένα τέρμα στα τρία ματς για το ημίχρονο. Ο ΑΟ Χαλκίς προηγείται στο σκορ με το γκολ του Τόλη και παράλληλα έχει, από το 30′, αποκτήσει και αριθμητικό πλεονέκτημα. Ο Παπαδάκης ανατράπηκε από τον Κικίδη μέσα στην περιοχή, ο παίχτης του Λήλαντα αποβλήθηκε αλλά ο Μπερίσα που ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι νικήθηκε από τον Τόρα. Στα υπόλοιπα ματς, το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ.

Παρακολουθείστε παρακάτω ζωντανά την εξέλιξη των σημερινών αναμετρήσεων.