Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον «ιππόκαμπο» που πήρε -άτυπη- ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου στην Χαλκίδα. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για την νίκη, σ΄ ένα παιχνίδι ιδιαίτερα αμφίρροπο. Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα της Χαλκίδας έβαλε τις βάσεις για το «διπλό» αφού το τέλος του 8λεπτου την βρήκε στο +2. Στο τέταρτο οκτάλεπτο ο ΝΟΧ κατάφερε να ξεφύγει με 6-10, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επανέλθουν αλλά τελικά το μόνο που μπόρεσαν ήταν να μειώσουν σε 9-10, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΚΟΡ ΑΝΑ 8ΛΕΠΤΟ: 2-3, 6-6, 6-8, 9-10.

ΓΣ Ηλιούπολης (Κακαρνάκης): Γεωργιάδης 3, Κοντονής 1, Βελώνιας 1, Δουδέσης 1, Σπυρόπουλος 1, Κολυβάς 1, Χασάπης 1.

ΝΟ Χαλκίδας (Πουλή): Μπουρνάζος 3, Γάτος 2, Μερκουριάδης Π. 2, Μερκουριάδης Ν. 2, Αλαφάκης 1.

Αναλυτικά τ΄ αποτελέσματα του β΄ ομίλου της Α2, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

Άρης – ΝΟ Πατρών 7-8 (3-1, 0-2, 2-2, 2-3)

Άρης: Δημητριάδης 3, Παπαθεοδώρου 2, Μουστεράκης 1, Μίχας 1.

ΝΟ Πατρών: Καρβουντζής 3, Βικάτος 3, Ανδρικόπουλος 1, Δίπλαρος 1.

Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Λάρισας 16-6 (4-2, 3-1, 4-2, 5-1)

Νηρέας Πάτρας: Καρράς 3, Δελαπόρτας 3, Τουλγαρίδης 2, Σπανογιάννης 2, Κωνσταντακόπουλος 2, Ρογδάκης 1, Εμερτλής 1, Βέρρας 2.

ΝΟ Λάρισας: Ευσταθίου 2, Ιωακείμ 2, Μπουλογιάννης 2.

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 9-10 (2-3, 4-3, 0-2, 3-2)

ΓΣ Ηλιούπολης: Γεωργιάδης 3, Κοντονής 1, Βελώνιας 1, Δουδέσης 1, Σπυρόπουλος 1, Κολυβάς 1, Χασάπης 1.

ΝΟ Χαλκίδας Μπουρνάζος 3, Γάτος 2, Μερκουριάδης Π. 2, Μερκουριάδης Ν. 2, Αλαφάκης 1.

Νίκη Βόλου – ΟΦΘ 12-13 (3-4, 3-1, 3-3, 3-4)

Νίκη Βόλου: Δανιήλ 1, Γκανάτσιος 1, Θεοδωρόπουλος 4, Γλούμης 1, Καρκαλιάνης 3, Μαρτζούχος 1.

ΟΦΘ: Πουλής 1, Αντιβαλίδης 2, Αβρ. Αληχανίδης 3, Παυλίδης 4, Γιόρτσιος 1, Β. Αληχανίδης 2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΝΟ Πατρών 33 (124-87), Νίκη Βόλου 24 (118-94), Άρης 24 (108-75), ΓΣ Ηλιούπολης 18 (110-95), ΟΦΘ 15 (116-115), Νηρέας Πάτρας 12 (90-112), ΝΟ Χαλκίδας 12 (88-128), ΝΟ Λάρισας 6 (89-140).

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η/20.5): ΝΟ Λάρισας-ΟΦΘ, Άρης-Νίκη Βόλου, ΝΟ Πατρών-ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χαλκίδας-Νηρέας Πάτρας.