Την νίκη με 3-0 πήρε ο Ηρακλής Ψαχνών απέναντι στην αξιόμαχη, για ένα ημίχρονο, Καστέλλα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας.

Πολύ καλός ο Ζενέλι, που γλίτωσε την ομάδα το από πολύ μεγαλύτερο εις βάρος της σκορ, καθώς έκανε αρκετές σωτήριες επεμβάσεις, ενώ από την άλλη οι παίκτες των γηπεδούχων έστειλαν την μπάλα τρεις φορές στο δοκάρι της εστίας της Καστέλλας.

Το παιχνίδι:

Πρώτη φάση και δοκάρι για τον Ηρακλή, στο 5′, με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Ζενέλι, μετά από σουτ εκτός περιοχής του Βαγγέλη Ανέστη.

Στο 19′ η σέντρα του Γκάβαλη, δεν θα διώξει καλά ο Ζενέλι, και το σουτ του Καραχάλιου από το ύψος του πέναλτι μάζεψε ο τερματοφύλακας της Καστέλλας.

Στο 34′ η κοντινή προβολή του Μήτρου, ακόμη μία σωτήρια επέμβαση του Ζενέλι.

Στο 39′, ωραίο τριγωνάκι από Καραχάλιο-Σιαράπη-Ζουλιώτη, με το πλασέ του τελευταίου να περνάει ελάχιστα άουτ.

Ημίχρονο 0-0.

Στο 46′ θα λυθεί ο «γόρδιος δεσμός» από τον Ζουλιώτη, ο οποίος πλάσαρε σωστά μετά από πάσα του Καραχάλιου,για το 1-0.

Στο 52′ ο Καραχάλιος θα δώσει μία πάσα «πάρε-βάλε» στον Γκάβαλη, όμως ο Ζενέλι αρνήθηκε για ακόμη μία φορά το γκολ.

Στο 53′ το 2-0, από τον Παλαιολόγο, μετά από κόρνερ του Μήτρου.

Στο 68′ το σουτ του Καραχάλιου θα βρει το δοκάρι του Ζενέλι, ενώ το όμορφο σουτ του Δημήτρη Αγγελάτου ένα λεπτό αργότερα (69′) θα έχει την ίδια κατάληξη και στην συνέχεια της φάσης η κεφαλιά του Σιαράπη θα περάσει άουτ.

Στο 74′ η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραχάλιου, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Καστέλλας.

Στο 80′ το 3-0 από τον Καραχάλιο με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Σκριβάνου.

Ακόμα μία καλή φάση για τον Ηρακλή στο 85′, όμως ο Ζενέλι κράτησε απαραβίαστη την εστία του δύο φορές, σε ισάριθμα σουτ του Κόφι.

Τελικό 3-0.

Ηρακλής Ψ. (Θανάσης Μεθενίτης): Γεωργίου, Ζουλιώτης (66′ Χασαπίδης), Αγγελάτος Δ., Παλαιολόγος, Ρεπετσάς, Τσολάκος, Καραχάλιος, Σιαράπης, Γκάβαλης (70′ Ντούμας), Ανέστης (57′ Κόφι), Μήτρου (62′ Σκριβάνος).

Καστέλλα (Δημήτρης Ακριτίδης): Ζένελι, Δημόπουλος, Λεοντής, Γούσιας (60′ Δεδεμπίλης), Κουβούσης, Βλάχος, Αρχοντούλης, Λαμάι (63′ Καλυβίτης), Βάσσος, Γραμματικόγιαννης Α., Παπαδόπουλος.

Διαιτητές: Παπαποστόλου – Κελεπούρης – Ρουμπής.