Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, νίκησε με το επιβλητικό 4-0 ο Ηρακλής Ψαχνών τον Όλυμπο Γυμνού ,στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας.

Ο Ηρακλής είχε την κατοχή σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με τον Όλυμπο να έχει παθητικό ρόλο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο προσπάθησε να ανεβάσει στροφές η ομάδα του Γυμνού, αλλά ο Ηρακλής βρήκε τον τρόπο να σκοράρει ακόμη δύο γκολ, κάνοντας το 4-0.

Το παιχνίδι:

Μόλις στο 8’ το 1-0 από τον Ανέστη! Ο Σκριβάνος θα εκτελέσει ο κόρνερ και ο Ανέστης αμαρκάριστος σχεδόν από την μικρή περιοχή θα κάνει το 1-0 με σκαστή κεφαλιά.

Το 2-0 στο 27’, ξανά με τον Ανέστη! Ο Σπανός θα πάρει μέτρα από τα αριστερά, θα σεντράρει και ο Βαγγέλης Ανέστης με κεφαλιά στην γωνία του Σακκή θα δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο 30’ και στο 35’ θα απειλήσει πάλι με αξιώσεις ο Ηρακλής, αλλά ο Σκριβάνος και ο Σπανός αντίστοιχα δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Σακκή.

Χαρακτηριστικό της εικόνας του πρώτου ημιχρόνου είναι πως ο Όλυμπος σημείωσε την πρώτη του αξιόλογη επίθεση στο 42΄.

Ημίχρονο 2-0.

Στο 58’ ο Όλυμπος έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά η σέντρα-σουτ του Κηρύκου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Αρχοντάκη.

Στο 63ο λεπτό το 3-0 από τον Σκριβάνο! Ύστερα από ωραία ενέργεια και μπαλιά του Καραχάλιου,, ο Σκριβάνος θα κοντρολάρει την μπάλα στην περιοχή σημαδεύοντας σωστά το δεξί «παραθυράκι» του Σακκή.

Το 4-0 στο 79′! Αν και ο Όλυμπος είχε πάρει μέτρα στο γήπεδο, ο Ηρακλής έφυγε στην επίθεση με τον Μήτρου να νικάει σε τετ α τετ τον Σακκή διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Τελικό 4-0.

Ηρακλής Ψαχνών (Μεθενίτης Θ.): Αρχοντάκης, Ζουλιώτης (77’ Χασαπίδης), Σπανός (46’ Αγγελάτος Δ.), Μπακομήτρος, Ρεπετσάς (52’ Παλαιολόγος), Τσολάκος,Καραχάλιος,Αγγελάτος Γ. (67’ Μήτρου), Γκάβαλης, Ανέστης, Σκριβάνος.

Όλυμπος Γυμνού (Κοντογιάννης Π.): Σακκής Θ., Κούσης (76’ Σμπιλήρης), Σακκής Ν., Κουτσαυλής, Μπισμπικόπουλος, Αργύρης Η., Τσούμαρης (63’ Καρλατήρας), Ρουμπής Α., Αργύρης Σπ., Κηρύκος (81’ Ρουμπής Γ.), Μήτρου (81’ Μιχελής)

Διαιτητές: Γκάτσος-Ρουμπής-Μούρτικας