Την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής  πέτυχε ο Ηρακλής Ψαχνών και μάλιστα με ανατροπή επικρατώντας με 2-1 της Αταλάντης στο Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών.

Η ομάδα του Θανάση Μεθενίτη καταθέτοντας ψυχή και με τεράστια προσπάθεια αγωνιστική παρότι βρέθηκε πίσω στο γύρισε τον αγώνα με δύο τέρματα του Δημήτρη Βεζυρτζόγλου και πήρε την πρωτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους με τον Μαλισσόβα Αλ. στο 25′ με πλασέ να ανοίγει το σκορ 0-1 για την Αταλάντη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής Ψαχνών εκτός από ότι ανέβασε την απόδοση του είχε και αποτελεσματικότητα με τον Δημητρη Βεζυρτζόγλου στο 73′ με κεφαλιά να ισοφαρίζει σε 1-1 και πέντε λεπτά αργότερα με το πέναλτι να κάνει το 2-1 και να πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαιχτών του.

Παράπονα για την διαιτησία του Ευθημίου από τους φιλοξενούμενους στις δηλώσεις του προπονητή τους Μάκη Ζαχαρόπουλου.

Τον αγώνα σφύριξε ο  Ευστάθιος Ευθυμίου με συνεργάτες τους Απόστολο Καραγεωργο και Αλέξανδρο Ίσσα του συνδέσμου Αθηνών.

Ηρακλής Ψαχνών(Θ.Μεθενίτης): Σόμογλου, Ρεπετσάς (83′ Ντιαλό), Τσολάκος, Ζουλιώτης, Νικολαϊδης (62′ Π.Λ. Σκριβάνος), Σπανός (55′ Τσούτσης), Ντελέκος, Τόσκα, Βεζιρτζόγλου, Μήτρου (55′ Χατζηαντωνίου), Σταματάκος (83′ Μπατζελής).

Αταλάντη(Μ.Ζαχαρόπουλος):  Ανδρούτσος, Καρακούσης, Σακκάς, Τριανταφυλλόπουλος, Πάππος, Νταλταρής(85′ Φλέσσα), Αλ. Μαλισόβας, Κ. Μαλισόβας, Τζιβελέκης, Δήμος, Χαϊκάλης