Δύο ήττες για τις Ευβοϊκές ομάδες στους αγώνες της 5ης αγωνιστικής στην Γ´ Εθνική.

Η ΧΒΑ δεν τα κατάφερε στην Ραφήνα και γνώρισε την ήττα με 70-65 από τον Αργοναύτη ενώ ο Αίαντας Αυλίδας έμεινε για μία ακόμα αγωνιστική μακριά από την πρώτη νίκη αφού ηττήθηκε από τα Χανιά.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ – ΧΒΑ  70-65
Διαιτητές: Φάκαρος-Παπαδημητρόπουλος
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος-Αβραμίδης): Καλογερόπουλος 11 (1), Παπακώστας 4, Λίτσο 13(1), Παπαδημητρίου, Κορομηλιάς 8 (2), Τύρλας 6, Παπουτσής 11 (2), Σταμέλος 11 (1), Πέζος, Γαλιατσάτος 3, Μητσάκης, Σβάρνας 3.
XBA (Καλογήρου-Μπρατσιάκος): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 7 (1), Παπάδης 17 (2), Στεφάνου 2, Κατσούλας 6, Βογιατζής, Σταθόπουλος 2, Μητσιμπόνας 2, Γεωργιάδης 11, Λουκάς, Φραγκούλης, Σιδερής 18.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 60-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 37-50, 48-61, 60-82
Διαιτητές: Κηπώσης-Ναστούλης
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης-Πίτσικας):  Ανδρικόπουλος 11 (1), Μούντριχας 3 (1), Αργυρίου 3 (1), Ζυγούρης, Παπαχαραλάμπους, Κωνσταντόπουλος 2, Τσιώλης 9, Σταμέλος 9, Κωνσταντούρας 14 (2), Λαφτσίδης, Δάβρης 9.
ΧΑΝΙΑ (Παπανικολάου): Κελεσίδης 10, Ιωακειμίδης 21 (2), Αλεξίου, Πνευματικός, Ζανιδάκης 11 (1), Βρεττός, Κατράνας 4 (1), Μηντζαρίδης 9, Κιγμέτογλου 12, Αδοντάκης 7, Σκαμνάκης 8 (1), Κουρουμούσης.

Αποτελέσματα (5η αγωνιστική)

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Πέρα 74-65
Ένωση Ιλίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 77-69
Ερμής Σχηματαρίου – ΒΑΟΛ 52-46
Αργοναυτης – ΧΒΑ 70-56
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 57-61
Αίαντας Αυλίδας – ΑΟΚ Χανιά 60-82
Μίλων-Άρης Θήβας 94-92

Βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10
2.Αργοναύτης Τριγλίας 9
3.XBA 8
4.Τα Φανάρια 8
5.Ένωση Ιλίου 8
6.Μίλων 8
7.ΑΟΚ Χανιά 8
8.Ερμής Σχηματαρίου 8
9.Άρης Θήβας 7
10.ΕΦΑΟΖ 7
11.ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 7
12.Πέρα 6
13.Βούρειος ΑΟΛ Χίου 6
14.Αίαντας Αυλίδας 5

Επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)

ΦΕΑ – Φανάρια
ΒΑΟΛ – Ένωση Ιλίου
Χαλκίδα – Ερμής Σχημ.
Κρόνος Αγ. Δημ. – Αργοναύτης Τρ.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αίαντας Αυλίδας
Πέρα – Μίλωνας
Άρης Θήβας – ΑΟΚ Χανιά

Στην Α´ ΕΣΚΑΣΕ, η 4η αγωνιστική έκρυβε δυνατά και αμφίρροπα ματς

Αποτελέσματα (3η αγωνιστική)

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Βασιλικού 64-63
Κάδμος-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 65-61
Αναγ.Λαμίας-Μάκαρος 77-56
Προοδευτική-Απόλλων Λιβαδειάς 68-69
Μαλεσίνα-Τελεθριακός 94-67
Αστ.Αλιβερίου-Πρωτέας Σχημ. 37-51

Βαθμολογία

1.Αναγ. Λαμίας 8
2.Μαλεσίνα 7
3.Πρωτέας Σχηματαρίου 7
4.Τελεθριακός 6
5.Μάκαρος 6
6.Παναγίτσα 6
7.Απόλλων Λιβαδειάς 6
8.Κάδμος 6
9.Ιτέα 6
10.ΓΑΣ Βασιλικού 5
11.Αστέρας Αλιβερίου 4
12.Προοδευτική 4

Επόμενη αγωνιστική (5η, 16/11)

ΓΑΣ Βασιλικού-Κάδμος
ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αναγ.Λαμίας
Μάκαρος-Προοδευτική
Απόλλων Λιβαδειάς-Μαλεσίνα
Τελεθριακός-Αστ. Αλιβερίου
Πρωτέας Σχημ.-Ιτέα