Η κατάσταση στην Γ΄Εθνική του 2ου ομίλου όπου μετέχει ο ΑΟΝ.Αρτάκης για ακόμα μία αγωνιστική την 13η αγωνιστική στην κορυφή τα πράγματα έμειναν ίδια και απαράλαχτα καθώς συνέχισαν με νίκες οι Σβορώνος, ΑΟΝ.Αρτάκης, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Πιερικός και Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρός. Ο ΑΟΝ.Αρτάκης πέτυχε σπουδαία και μεγάλη νίκη επί των Τρικάλων παρότι ισοφαρίστηκε και έδειξε ότι δίκαια λογίζεται ως διεκδικητής πρωταθλήματος.

• ΑΟΝ.Αρτάκης – ΑΟ.Τρίκαλα 4-2
  • Σε ένα παιχνίδι όπου ο ΑΟΝ.Αρτάκης ήταν καταιγιστικός στο πρώτο μέρος προηγήθηκε με 2-0 και θα μπορούσε να πάει στο ημίχρονο με ακόμη μεγαλύτερο σκορ καθώς έχασε σπουδαίες ευκαιρίες για να αυξήσει τον δείκτη του σκορ. Στην επανάληψη με το ξεκίνημα έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Παπαδάκη να κάνει το 3-0. Τα Τρίκαλα έβγαλαν αντίδραση πέτυχαν 2 τέρματα και ισοφάρισαν, στο τέλος όμως μίλησε η καρδιά του πρωταθλητή ΑΟΝ.Αρτάκης και ο κορυφαίος των ερυθροκίτρινων Σπηλιώτης με απίθανη εκτέλεση από πλάγια θέση επανέφερε την τάξη και πάλι κάνοντας το 3-2 ενώ στο φινάλε ο Ντελέκος με το τέρμα που σημείωσε σφράγισε την μεγάλη νίκη του ΑΟΝ.Αρτάκης. Με τους ερυθροκίτρινους να δείχνουν ότι δικαίως είναι σοβαροί διεκδικητές του τίτλου μιας και είναι η ομάδα που έχει παίξει το καλύτερο ποδόσφαιρο μέχρι τώρα η Αρτάκη και από καθαρή τύχη και συγκυρίες δεν έχει βρεθεί ακόμα στην κορυφή.