Στα γραφεία της ΕΠΣΕ πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου Εύβοιας 2020, μια διοργάνωση όπως και τα πρωταθλήματα αφιερωμένη στην μνήμη του αείμνηστου Νίκου Δαφνή!
Στην κληρωτίδα μπήκαν οι πιο κάτω ομάδες:

  • ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (σαν κυπελλούχος Εύβοιας συμμετέχει και στο Κύπελλο Ελλάδας της ΕΠΟ)

…οι ΄΄16΄΄ της Α’ ΕΠΣΕ:

  1. ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ
  2. ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας
  3. ΗΡΑΚΛΗΣ Ψ.
  4. ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ
  5. ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ
  6. ΛΗΛΑΣ Β.
  7. ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ
  8. ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ
  9. ΣΚΕΠΑΣΤΗ
  10. ΟΛΥΜΠΟΣ Γ.
  11. ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ
  12. ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ
  13. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ
  14. ΔΟΞΑ Προκοπίου
  15. ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου
  16. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ

…31 από την Β’ ΕΠΣΕ (εκτός Σκύρου δηλαδή):

  1. ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ
  2. ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
  3. ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ
  4. ΑΟ ΩΡΕΩΝ
  5. ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
  7. ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ
  8. ΜΑΝΤΟΥΔΙ
  9. ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
  10. ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
  11. ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
  12. ΑΣΤΕΡΑΣ Βατώντα
  13. ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
  14. ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ
  15. ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χαλκ.
  16. ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ
  17. ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ
  18. ΑΠΟΛΛΩΝ Παραλίας
  19. ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ
  20. ΕΡΜΗΛΙΟΣ
  21. ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ
  22. ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ
  23. ΜΙΑΟΥΛΗΣ Φύλλων
  24. ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ
  25. ΑΟ ΖΑΡΗΤΡΑ
  26. ΝΗΛΕΑΣ Νεοχωρίου
  27. ΑΟ Αγ. ΛΟΥΚΑ
  28. ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ
  29. ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
  30. ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ
  31. ΑΟ Ν. ΣΤΥΡΩΝ

…και μοναδική εκπρόσωπος της Γ’ ΕΠΣΕ η ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ!

Οι ομάδες χωρίστηκαν γεωγραφικά σε 4 ομίλους και ακολούθησε η κλήρωση των 2 πρώτων φάσεων, όπως φαίνεται στους πιο κάτω πίνακες:

ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ «ΝΙΚΟΣ ΔΑΦΝΗΣ» Α’ και Β’ ΦΑΣΗΣ
(31/8-1/9, 7-8/9 και 14-15/9)

 

Α’ ΦΑΣΗ Β’ ΦΑΣΗ
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
1 ΑΟ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 ΝΙΚΗΤΗΣ 1 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 3 ΑΟ ΩΡΕΩΝ
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ  ΜΑΝΤΟΥΔΙ ΝΙΚΗΤΗΣ 2
3 ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ  ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 3 2 ΟΠΑ Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
4 ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ  ΑΙΔΗΨΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 4
5  ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 5 3 ΝΙΚΗΤΗΣ 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 2
6  ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 6
7 ΑΟ ΩΡΕΩΝ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 7 4 ΝΙΚΗΤΗΣ 4 ΑΣ ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
8 ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 8

 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1 ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1
ΟΜΑΔΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
1 ΕΡΜΗΛΙΟΣ  ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 1 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 1 ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
2 ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 2
3 ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΝΙΚΗΤΗΣ 3 2 ΝΙΚΗΤΗΣ 2 ΝΙΚΗΤΗΣ 3
4 ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ ΝΙΚΗΤΗΣ 4
5 ΗΡΑΚΛΗΣ Ψ. προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 5 3 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ
6 ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 6
7 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 7 4 ΝΙΚΗΤΗΣ 4 ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
8 ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 8
ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 2       ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 2
ΟΜΑΔΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
1 ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χ. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 1 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 2 ΝΙΚΗΤΗΣ 5
2 ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ
ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΝΙΚΗΤΗΣ 2
3 ΚΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΤΕΙΧΙ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣ. ΝΙΚΗΤΗΣ 3 2 ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ ΝΙΚΗΤΗΣ 3
4 ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 4
5 ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ  ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ ΝΙΚΗΤΗΣ 5 3 ΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ «Ο ΑΠΟΛΛΩΝ» ΝΙΚΗΤΗΣ 1
6 ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 6
7 ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 7 4 ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 4
8 ΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ «Ο ΑΠΟΛΛΩΝ» προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 8
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ       ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
1 ΑΟ Ν. ΣΤΥΡΩΝ ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ ΝΙΚΗΤΗΣ 1 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 4 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ
2 ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ ΝΙΚΗΤΗΣ 2
3 ΟΛΥΜΠΟΣ Γ.  ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 3 2 ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ ΦΣΑ ΤΑΜΥΝΑΙΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ
4 ΑΟ ΖΑΡΑΚΩΝ ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΝΙΚΗΤΗΣ 4
5 ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 5 3 ΝΙΚΗΤΗΣ 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 3
6 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 6
7 ΦΣΑ ΤΑΜΥΝΑΙΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 7 4 ΝΙΚΗΤΗΣ 2 ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
8 ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ προκρίνεται χωρίς αγώνα ΝΙΚΗΤΗΣ 8