Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας ακολουθώντας την τακτική του άλτη ύψους , ανεβάζει  σε κάθε νέο αγώνα τον πήχη όλο και ψηλότερα . Κάθε εμφάνιση του είναι και μια
ευχάριστη έκπληξη.

Στους αγώνες ΚΥΠ.ΝΟΒΑ 2019 που έγιναν στο κολυμβητήριο του Βόλου στις 10-12/5/2019 με συμμετοχή ομάδων από όλη την Ελλάδα ( Θεσσαλία , Μακεδονία,Κρήτη και ομάδες από Αθήνα ανάμεσά τους και μερικές από τις καλύτερες (Λάρισα . Περιστέρι ,Ιωνικός Χανιά,Βόλος κτλ), εντυπωσίασε και τους πιο αισιόδοξους φίλους του, κερδίζοντας 18 χρυσά, 10 αργυρά, 10 χάλκινα.

Ο ιστορικός όμιλος έχασε για ένα μετάλλιο το τρόπαιο του Πολυνίκη συλλόγου
στην γενική κατάταξη μεταλλίων ( Λάρισα 19 – ΝΟ Χαλκίδας 18 ), να σημειωθεί
ότι η Λάρισα αριθμούσε 65 κολυμβητές και ο ΝΟ Χαλκίδας μόνο 27.

Κέρδισε όμως τον τίτλο στα αγόρια με 13 χρυσά κι κατέκτησε στα κορίτσια την τρίτη θέση με 5 χρυσά.

Οι αθλητές ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( ΑΓ 11 ) , ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10) , ΒΟΥΛΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 10) , ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΓ 11 ) , ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ
12) με εκπληκτικές επιδόσεις πραγματοποίησαν ρεκόρ αγώνων και βραβευτήκαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων
ΜΕΤΑΛΛΙΑ
ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( ΑΓ 11 ) 1ος 100 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ) , 1 ος 200 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ) , 2ος 50 ΠΕΤ
ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 10) 1ος 200 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ) , 1ος 100 ΕΛ
ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10) 1 ος 100 ΥΠ  (ΡΕΚ ΑΓ) , 1 ος 200 Μ.Α
ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΓ 11 ) 1ος 200 ΥΠ (ΡΕΚ ΑΓ), 2ος 50 ΥΠ , 2 ος 100ΥΠ
ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12 ) 1 η 50 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ), 2 η 100 ΕΛ
ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ( ΑΓ 11 ) 1 ος 50 ΠΡ , 1ος 200 ΠΡ , 1ος 100 ΠΡ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ( ΑΓ 11 ) 1ος 400 ΕΛ , 2ος 200 ΕΛ
ΛΕΩΝ ΠΟΛΥΞΕΝΗ ( ΚΟΡ 12 ) 1 η 50 ΥΠ , 2 η 200 ΥΠ , 3 η 100 ΥΠ
ΤΣΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 12) 1 η 200 Μ.Α , 3 η 50 ΠΕΤ
ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ( ΚΟΡ 11 ) 2 η 100 ΕΛ , 2 η 200 ΕΛ , 3 η 50 ΠΡ
ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ ( ΚΟΡ 11 ) 2η 100 ΠΕΤ

ΜΥΛΩΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΚΟΡ 9 ) 2 η 100 ΕΛ
ΚΑ ΛΑΦΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ( ΑΓ 11 ) 3ος 50 ΥΠ , 3 ος 200ΥΠ
ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ( ΑΓ 12) 3 ος 50 ΠΕΤ , 3 ος 200 ΠΡ
ΤΣΩΚΟΣ ΔΗΜΟΣ (ΑΓ 9) 3 ος 50 ΠΡ

ΣΚΥΤΑΛΕΣ
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 ΕΛ (ΑΓ 11 ) με τους αθλητές
( ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝ , ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡ , ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ)
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 Μ.Ο (ΑΓ 11 ) με τους αθλητές
( ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡ , ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞ , ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ)
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 ΕΛ (ΚΟΡ 12 ) με τις αθλήτριες
(ΛΕΩΝ ΠΟΛ, ΤΣΑΛΑ ΕΥ , ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡ , ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛ)
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 Μ.Ο (ΚΟΡ 12 ) με τις αθλήτριες
(ΛΕΩΝ ΠΟΛ, ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝ , ΤΣΑΛΑ ΕΥ , ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛ)
3η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 ΕΛ (ΑΓ 10 )με τους αθλητές
(ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩ , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛ, ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜ , ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜ )
3η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 Μ.Ο (ΑΓ 10 )με τους αθλητές
(ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩ , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛ, ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜ , ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜ )
ΟΚΤΑΔΕΣ
ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( ΑΓ 10) ,ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΚΟΡ 11) , ΚΕΧΡΙΩΤΗ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ( ΚΟΡ 10 ) , ΚΟΥΖΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ( ΑΓ 9 ) , ΛΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11 ) ,
ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ( ΑΓ 12) , ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ( ΑΓ 9) , ΝΤΟΥΡΜΑ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΟΡ 12) , ΝΤΟΥΡΜΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΚΟΡ 11) , ΜΙΧΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ( ΑΓ
11) , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ ( ΑΓ 10), ΣΤΑΘΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ( ΚΟΡ 12)