Ανταπόκριση από την Κάρυστο για το Δυνατά & Αθλητικά Σταύρος Πανουργιας !!!

Εύκολο απόγευμα για την πρωτοπόρο Κάρυστο που επικράτησε των φιλότιμων Κονιστρών με 6-0 .

Οι γηπεδούχοι με την νίκη τους αυτή εκμεταλλευτηκαν όλα τα σταβοπατήματα των διωκτών τους και οδηγούν την κούρσα της Β’ ΕΠΣΕ με διαφορά από το δεύτερο Καλοχώρι/Παντείχι 6 βαθμών και τον τρίτο Απόλλωνα Παραλίας 8 βαθμούς.

Τα 6 γκολ για την Κάρυστο σημειώθηκαν από δύο ποδοσφαιστές που πέτυχαν από ένα χατ-τρικ σε κάθε ημίχρονο, στο πρώτο ημίχρονο  με τον Σούλα να πετυχαίνει γκολ στο 25′,35′,36′ και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπούσουλα που σκόραρε στο60′ 73′ 76′  διαμορφώνοντας το τελικό 6-0, ειδική μνεία πρέπει να γίνει στον Κεφαλά που από ασίστ του ήρθαν τρία γκολ.

Τον αγώνα σφύριξε ο άριστος Γιώργος Βλάχος με συνεργάτες τους Καμπούρης Αναστ., Γεωργαράς Αντώνης.

Κάρυστος(Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής, Καράβολας, Σφυριδης, Γεωργόπουλος(68′ Σπανός), Παπασταματίου(46′ Κεφαλάς), Κασεμι, Μπιθικουκης(66′ Μπαλτάς), Μπουσουλας, Σουλας(56’Ντάουταρι), Τουρλας

Κονίστρες:Ανδρακούλης, Γεωργικόπουλος, Κόκκος, Μπενέτος, Doci, Γεωργικόπουλος Νικ., Στρουμπούλης, Μπίτσα, Cekuri, Χαιράνι, Πόγκας, Βογιατζής.