Ζευγάρωσε τις νίκες το Καλοχώρι/Παντέιχι επικρατώντας στο τοπικό ντέρμπι του ΑΠΚΟ Δροσιάς με 2-1 παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 πολύ νωρίς στο παιχνίδι.

Η ομάδα του Κώστα Σταματίου ζευγάρωσε τις νίκες της κάνοντας εξαιρετική εκκίνηση στο πρωτάθλημα βάζοντας ταυτόχρονα γερές βάσεις σωτηρίας και καλής πορείας στο νέο πρωτάθλημα.

Ο ΑΠΚΟ Δροσιάς με την σειρά του διπλασίασε τις ήττες και μάλιστα με τον ίδιο τρόπο και το ίδιο σκορ και παρέμεινε στο μηδέν βαθμολογικά μετά από δύο αγώνες.

Το σκορ άνοιξε για την Δροσιά ο Προβής με κεφαλιά στο 4′ μετά από κόρνερ του Βαρσαμά έκανε το 0-1.

Η απάντηση του Καλοχωρίου/Παντειχίου ήταν άμεσα με «αφιονισμένο» Γιάννη Αποστόλου να νικάει μέσα από την περιοχή τον Σωτηρόπουλο και να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 11′ του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι πριν πάμε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν με 2-1 χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Ζαχαριάδης στο 35′ με σουτ και το πανηγύρισε έντονα.

Στο β’ ημίχρονο η Δροσιά πίεσε την άμυνα του Καλοχωρίου/Παντειχίου που με  εξαιρετική αμυντική λειτουργία άντεξε και πήρε το δεύτερο τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Τον αγώνα σφύριξε ο Μάριος Πόγκας με συνεργάτες τους Γιώργο Κοντογιαννίδη και Προκόπη Τσιφλάκο.

Καλοχώρι/Παντείχι(K.Σταματίου):  Μίχος, Ζιζόλι, Χασανλάρι, Σταματέρης, Βλάχος, Σαμαρτζής, Μήτρου (89′ Χατζηαντωνάκης), Αποστόλου, Κονόμι (82′ Γκιζάνης), Ζαχαριάδης, Σαμπάνης (75′ Σιγανός).

ΑΠΚΟ Δροσιάς(Π.Ελευθερίου): Σωτηρόπουλος, Τζαφέρος (81′ Αλαφάκης), Διοκμετζίδης (68′ Τζέμος), Δουρδουβέλας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου (72′ Άλκο Κλεών), Σεϊνταράς, Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Μπρατσιώτης (46′ Κορδώνης).