Με 1-0 επιβλήθηκε το Καλοχώρι/Παντείχι της Σκύρου στο αναβληθέν παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΕ.

Η ομάδα του Κώστα Σταματίου επέβαλε τον ρυθμό της μετά την έλευση το πρώτου 15 λεπτού και σίγουρα θα μπορούσε να πετύχει και άλλα τέρματα αν ήταν ποιο συγκεντρωμένη στην τελική προσπάθεια.

Το Καλοχώρι/Παντείχι έχει πλέον 7 σερί νίκες με τελευταια ήττα στην Κάρυστο από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας φθάνοντας στην 3η θέση  μαζί με τον Απόλλων Παραλίας της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Η Σκύρος προσπάθησε να αιφνιδιάσει του γηπεδούχους δεν κατάφερε και έφυγε ηττημένη από το γήπεδο μένοντας στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ενα αγώνα λιγότερο με το Μαρμάρι στην έδρα της.

Το γκολ για το Καλοχώρι/Παντέιχι πέτυχε ο Θεοδόσης Καραμπάς στο 78′μετά από κακή εκτίμηση της μπάλας του τερματοφύλακα της Σκύρου Καραμπίνη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν  οριζόντιο δοκάρι στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου με τον αειθαλή Δαλακλείδη.

Πολύ καλή διαιτησία του Δημήτρη Χουλιαρά και των συνεργατών του Γιάννη Κελεπούρη και Βασίλη Μακρή.

Καλοχώρι/Παντειχι(Κώστας Σταματίου):Πάττας, Σταμέλος, Ευσταθίου, Παππάς(46′ Βλάχος), Σαμαρτζής, Κονόμι, Ξυνογαλάς(57 Πόγκας), Σαλεμής, Ζαχαριάδης, Καραμπάς Θ, Σαμπάνης(87’Δεληγιώργης),

Σκύρος:Καραμπίνης Ελ., Φτούλης(30′ Καραμπίνης Δ.), Μανωλάκης, Κουτσοκέρας, Γιαλός, Τράκος, Ξανθούλης(49′ Μανωλάκης), Δαλακλείδης, Λύκος, Τζελέπης, Λιακόπουλος.