Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο τουρνουά της Κύπρου για την Κύμη, παρά τις απουσίες των Μπάρλοου, Μπάλαρντ και Γερομιχαλού (τραυματίστηκε στο πρώτο φιλικό στην Κύπρο). Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη, με τον Μπολντς σε καλή μέρα και τον Μαραγκό άξιο συμπαραστάτη, κατάφερε να ξεφύγει στην τελευταία περίοδο και να εξασφαλίσει την νίκη, απέναντι στον Κεραυνό Στροβόλου. Σήμερα Κυριακή, η Κύμη θα έχει την ευκαιρία στις 4 μ.μ. να διεκδικήσει την πρώτη θέση του τουρνουά απέναντι στον Προμηθέα Πατρών. Με την Κύμη έπαιξαν οι: Μπολντς 19(4), Τουτζιαράκης 6, Κάμφορ 7(1), Ουάσινγκτον 8(1), Μαργέλης, Χόρτον 6, Τσιάρας 3(1), Πουλιανίτης 4, Μαραγκός 12(2), Μητσιμπόνας 5(1) και με τον Κεραυνό οι: Μιχαήλ 7(1), Αμπουκάρ 10(1), Τσάνελς 2, Ουίλις 14(2), Ριντ 9(1), Θεοχαρίδης, Κορωνίδης 9(3), Κινγκ 2, Χάγκινς 6, Πηλακούτας, ενώ η εξέλιξη του σκορ ανά δεκάλεπτο ήταν η εξής: 16-23, 36-35, 47-51, 59-70.