Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι ο Κεραυνός Χαλκίδας κέρδισε στο Πάρκο του Λαού τον Ευβοϊκό Γουβών με 3-2 με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων παίζοντας με παίκτη παραπάνω από το 40′.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού ήταν εντυπωσιακή με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν καλύτερα και μόλις στο 8′ να ανοίγουν το σκορ με ωραία κεφαλιά του Βασιλείου.

Στο 33′ ήρθε η ισοφάριση με αυτογκολ του Τριανταφύλλου ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 40′ αποβλήθηκε ο Γοργομάτης Α.για διαμαρτυρία και στο 54′ ήρθε ο Τουλούμης με πέναλτι να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους.
Πέναλτι που κέρδισε ο Παπαγρηγορίου ο οποίος στη φάση την συγκεκριμένη τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε.
Οι φιλοξενούμενοι παρότι έπαιζαν με 10 αντέδρασαν και έφτασαν στη ισοφάριση στο 76′ με τον Νίκο Παπανδρέου οποίος με προβολή νίκησε τον Αθανασούλα.

Ο γκολκίπερ των γηπεδούχων ο οποίος έκανε την απόκρουση του αγώνα στο 90′
διώχνοντας σε κόρνερ το τρομερό σουτ του Ν.Γοργομάτη.

Για έρθει στο 95′ ο Αλεξίου να λυτρώσει τον Κεραυνό κάνοντας το τελικό 3-2.

Ματς πραγματικά για όσκαρ με δύο ομάδες που πάλεψαν με όλες τις δυνάμεις τους για την νίκη η οποία στο τέλος
χαμογέλασε στους γηπεδούχους οι οποίοι έσπασαν το αήττητο των φιλόδοξων φέτος παικτών από τις Γούβες.

Η διαιτησία του κ. Ρέτσα με λιγοστά λάθη κατάφερε συνεπικουρόυμενος από τους Μητρολιό και Δανιηλίδη να φέρουν σε πέρας ένα πολύ δύσκολο ματς.

Κεραυνός Χαλκίδας: Αθανασούλας, Ζαφείρης, Στούρας, Στάμου, Σαμαρτζής, Βλάχος (83’Γιαπλές), Καρκαλής, Αντωνίου, Τουλούμης (67’Αλεξίου), Τιόπουλος (72Τσώκος), Παπαγρηγορίου (54’λ.τ Σάλεμ).

Ευβοικός Γουβών: Δαμάσκος, Φλέβας (48′ λ.τ. Σελίμης Ν.), Παπαγεωργίου, Παπανδρέου Ν, Τριανταφύλλου, Σελίμης Δ, Δροσούνης, Στεργίου, Βασιλείου, Γοργομάτης Ν, Γοργομάτης Αν.