Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο Πάρκο του Λαού ανάμεσα στον Κεραυνό Χαλκίδας και την Καστέλλα με 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι του Τάκη Σπυρόπουλου ήταν αυτοί που πέτυχαν το απόλυτο αιφνιδιασμό στο πρώτο ημίχρονο με τον Κουβούση στο 17′ και 40′ να αξιοποιεί αντίστοιχες ασίστ του Ντεγιάννη και να κάνει το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου .

Ο Κεραυνός Χ. του Χρήστου Αντωνόπουλου αφυπνίστηκε στο β’ ημίχρονο και μέσα διάστημα πέντε λεπτών πρώτα στο 78′ με κοντινό σουτ του Τσώκου μείωσε σε 1-2 και στο 83′ με πέναλτι του Καρκαλή ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από μία κόκκινη κάρτα για κάθε ομάδα στον Σιαράπη(Καστέλλα) 70′, και στον Ζαφείρη(Κεραυνός Χ.) στο 87′.

Μέτρια η διαιτησία του Σιαπλαούρα που δεν απέφυγε τα λάθη, αρκετά καλοί οι βοηθοί Αντωνίου και Παπαθανασίου.

Κεραυνός Χ.(Χρ.Αντωνόπουλος): Μίχος, Ζαφείρης, Στούρας(50′ Ελευθεριάδης), Στάμου, Σαμαρτζής, Αντωνίου, Καρκαλής, Βλάχος(80′ Γιαπλές), Αλεξίου(60′ Τσωκος), Παπαγρηγορίου, Τιόπουλος.

Καστέλλα(Τ.Σπυρόπουλος): Δεληγιάννης, Μπέκος, Αρχοντουλης, Παπαδόπουλος Αγ., Παυλίδης, Κουβούσης, Χαλίτσος(62′ Σιαράπης), Γούσιας(89′ Δεδεμπίλης), Παπαδόπουλος Γεωρ., Γραματικόγιαννης, Ντεγιάννης.