Στα γραφεία της ΕΠΟ πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ´ Εθνικής, με την Αρτάκη να μαθαίνει το πρόγραμμα του φετινού μαραθωνίου.

Η πρεμιέρα για τον μοναδικό εκπρόσωπο της Εύβοιας στα εθνικά πρωταθλήματα θα γίνει στο Ν. Κίλιμπας με αντίπαλο το Υπάτο ενώ μετά το ρεπό της 2ης αγωνιστικής ακολουθούν ακόμα δύο εντός έδρας παιχνίδια με Αιολικό και Παλληνιακό. Στο Μενίδι θα δώσει τον πρώτο εκτός έδρας αγώνα για την 5η αγωνιστική απέναντι στον Αχαρναϊκό.

Η έναρξη του πρωταθλήματος θα γίνει στις 22 Σεπτεμβρίου ενώ η τελευταία αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί, καλώς εχόντων των πραγμάτων, στις 29 Μαρτίου

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 6ου ομίλου

1η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΑΣ Ρόδος
Παναρκαδικός  – ΑΣ Κόρινθος 2006
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών  – Θύελλα Ραφήνας
Αχαρναϊκός  – ΑΕΚ Τρίπολης
Αήττητος Σπάτων  – ΓΣ Μαρκό
Ρεπό: Αιολικός
2η αγωνιστική
Αιολικός  – Παλληνιακός
ΑΣ Ρόδος  – Παναρκαδικός
ΑΣ Κόρινθος 2006  – ΠΑΣ Κιθαιρών
ΑΟ Υπάτου  – Αχαρναϊκός
Θύελλα Ραφήνας  – Αήττητος Σπάτων
ΑΕΚ Τρίπολης  – ΓΣ Μαρκό
Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης
3η αγωνιστική
Παλληνιακός  – Παναρκαδικός
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – Αιολικός
ΠΑΣ Κιθαιρών  – ΑΣ Ρόδος
Αήττητος Σπάτων  – ΑΣ Κόρινθος 2006
ΓΣ Μαρκό  – ΑΟ Υπάτου
ΑΕΚ Τρίπολης  – Θύελλα Ραφήνας
Ρεπό: Αχαρναϊκός
4η αγωνιστική
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – Παλληνιακός
Παναρκαδικός  – ΠΑΣ Κιθαιρών
Αιολικός  – Αχαρναϊκός
ΑΣ Ρόδος  – Αήττητος Σπάτων
ΑΣ Κόρινθος 2006  – ΑΕΚ Τρίπολης
ΑΟ Υπάτου  – Θύελλα Ραφήνας
Ρεπό: ΓΣ Μαρκό
5η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΠΑΣ Κιθαιρών
Αχαρναϊκός  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Αήττητος Σπάτων  – Παναρκαδικός
ΓΣ Μαρκό  – Αιολικός
ΑΕΚ Τρίπολης  – ΑΣ Ρόδος
ΑΟ Υπάτου  – ΑΣ Κόρινθος 2006
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας
6η αγωνιστική
Αχαρναϊκός  – Παλληνιακός
ΠΑΣ Κιθαιρών  – Αήττητος Σπάτων
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – ΓΣ Μαρκό
Παναρκαδικός  – ΑΕΚ Τρίπολης
Αιολικός  – Θύελλα Ραφήνας
ΑΣ Ρόδος  – ΑΟ Υπάτου
Ρεπό: ΑΣ Κόρινθος 2006
7η αγωνιστική
Παλληνιακός  – Αήττητος Σπάτων
ΓΣ Μαρκό  – Αχαρναϊκός
ΑΕΚ Τρίπολης  – ΠΑΣ Κιθαιρών
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΟ Υπάτου  – Παναρκαδικός
ΑΣ Κόρινθος 2006  – Αιολικός
Ρεπό: ΑΣ Ρόδος
8η αγωνιστική
ΓΣ Μαρκό  – Παλληνιακός
Αήττητος Σπάτων  – ΑΕΚ Τρίπολης
Αχαρναϊκός  – Θύελλα Ραφήνας
ΠΑΣ Κιθαιρών  – ΑΟ Υπάτου
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – ΑΣ Κόρινθος 2006
Αιολικός  – ΑΣ Ρόδος
Ρεπό: Παναρκαδικός
9η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΑΕΚ Τρίπολης
Θύελλα Ραφήνας  – ΓΣ Μαρκό
ΑΟ Υπάτου  – Αήττητος Σπάτων
ΑΣ Κόρινθος 2006  – Αχαρναϊκός
ΑΣ Ρόδος  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Παναρκαδικός  – Αιολικός
Ρεπό: ΠΑΣ Κιθαιρών
10η αγωνιστική
Θύελλα Ραφήνας  – Παλληνιακός
ΑΕΚ Τρίπολης  – ΑΟ Υπάτου
ΓΣ Μαρκό  – ΑΣ Κόρινθος 2006
Αχαρναϊκός  – ΑΣ Ρόδος
ΠΑΣ Κιθαιρών  – Αιολικός
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – Παναρκαδικός
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων
11η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΑΟ Υπάτου
ΑΣ Κόρινθος 2006  – Θύελλα Ραφήνας
ΑΣ Ρόδος  – ΓΣ Μαρκό
Αιολικός  – Αήττητος Σπάτων
Παναρκαδικός  – Αχαρναϊκός
ΠΑΣ Κιθαιρών  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Ρεπό: ΑΕΚ Τρίπολης
12η αγωνιστική
ΑΣ Κόρινθος 2006  – Παλληνιακός
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΣ Ρόδος
ΑΕΚ Τρίπολης  – Αιολικός
ΓΣ Μαρκό  – Παναρκαδικός
Αήττητος Σπάτων  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Αχαρναϊκός  – ΠΑΣ Κιθαιρών
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου
13η αγωνιστική
ΑΣ Ρόδος  – ΑΣ Κόρινθος 2006
Αιολικός  – ΑΟ Υπάτου
Παναρκαδικός  – Θύελλα Ραφήνας
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – ΑΕΚ Τρίπολης
ΠΑΣ Κιθαιρών  – ΓΣ Μαρκό
Αήττητος Σπάτων  – Αχαρναϊκός
Ρεπό: Παλληνιακός
  14η αγωνιστική
ΑΣ Ρόδος  – Παλληνιακός
ΑΣ Κόρινθος 2006  – Παναρκαδικός
ΑΟ Υπάτου  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Θύελλα Ραφήνας  – ΠΑΣ Κιθαιρών
ΑΕΚ Τρίπολης  – Αχαρναϊκός
ΓΣ Μαρκό  – Αήττητος Σπάτων
Αιολικός Ρεπό
  15η αγωνιστική
Παλληνιακός  – Αιολικός
Παναρκαδικός  – ΑΣ Ρόδος
ΠΑΣ Κιθαιρών  – ΑΣ Κόρινθος 2006
Αχαρναϊκός  – ΑΟ Υπάτου
Αήττητος Σπάτων  – Θύελλα Ραφήνας
ΓΣ Μαρκό  – ΑΕΚ Τρίπολης
ΑΟ Νέας Αρτάκης Ρεπό
  16η αγωνιστική
Παναρκαδικός  – Παλληνιακός
Αιολικός  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΣ Ρόδος  – ΠΑΣ Κιθαιρών
ΑΣ Κόρινθος 2006  – Αήττητος Σπάτων
ΑΟ Υπάτου  – ΓΣ Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΕΚ Τρίπολης
Αχαρναϊκός Ρεπό
  17η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΠΑΣ Κιθαιρών  – Παναρκαδικός
Αχαρναϊκός  – Αιολικός
Αήττητος Σπάτων  – ΑΣ Ρόδος
ΑΕΚ Τρίπολης  – ΑΣ Κόρινθος 2006
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΟ Υπάτου
ΓΣ Μαρκό Ρεπό
  18η αγωνιστική
ΠΑΣ Κιθαιρών  – Παλληνιακός
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – Αχαρναϊκός
Παναρκαδικός  – Αήττητος Σπάτων
Αιολικός  – ΓΣ Μαρκό
ΑΣ Ρόδος  – ΑΕΚ Τρίπολης
ΑΣ Κόρινθος 2006  – ΑΟ Υπάτου
Θύελλα Ραφήνας Ρεπό
  19η αγωνιστική
Παλληνιακός  – Αχαρναϊκός
Αήττητος Σπάτων  – ΠΑΣ Κιθαιρών
ΓΣ Μαρκό  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΕΚ Τρίπολης  – Παναρκαδικός
Θύελλα Ραφήνας  – Αιολικός
ΑΟ Υπάτου  – ΑΣ Ρόδος
ΑΣ Κόρινθος 2006  Ρεπό
  20η αγωνιστική
Αήττητος Σπάτων  – Παλληνιακός
Αχαρναϊκός  – ΓΣ Μαρκό
ΠΑΣ Κιθαιρών  – ΑΕΚ Τρίπολης
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – Θύελλα Ραφήνας
Παναρκαδικός  – ΑΟ Υπάτου
Αιολικός  – ΑΣ Κόρινθος 2006
ΑΣ Ρόδος Ρεπό
  21η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΓΣ Μαρκό
ΑΕΚ Τρίπολης  – Αήττητος Σπάτων
Θύελλα Ραφήνας  – Αχαρναϊκός
ΑΟ Υπάτου  – ΠΑΣ Κιθαιρών
ΑΣ Κόρινθος 2006  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΣ Ρόδος  – Αιολικός
Παναρκαδικός Ρεπό
  22η αγωνιστική
ΑΕΚ Τρίπολης  – Παλληνιακός
ΓΣ Μαρκό  – Θύελλα Ραφήνας
Αήττητος Σπάτων  – ΑΟ Υπάτου
Αχαρναϊκός  – ΑΣ Κόρινθος 2006
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – ΑΣ Ρόδος
Αιολικός  – Παναρκαδικός
ΠΑΣ Κιθαιρών  Ρεπό
  23η αγωνιστική
Παλληνιακός  – Θύελλα Ραφήνας
ΑΟ Υπάτου  – ΑΕΚ Τρίπολης
ΑΣ Κόρινθος 2006  – ΓΣ Μαρκό
ΑΣ Ρόδος  – Αχαρναϊκός
Αιολικός  – ΠΑΣ Κιθαιρών
Παναρκαδικός  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Αήττητος Σπάτων Ρεπό
  24η αγωνιστική
ΑΟ Υπάτου  – Παλληνιακός
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΣ Κόρινθος 2006
ΓΣ Μαρκό  – ΑΣ Ρόδος
Αήττητος Σπάτων  – Αιολικός
Αχαρναϊκός  – Παναρκαδικός
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – ΠΑΣ Κιθαιρών
ΑΕΚ Τρίπολης Ρεπό
  25η αγωνιστική
Παλληνιακός  – ΑΣ Κόρινθος 2006
ΑΣ Ρόδος  – Θύελλα Ραφήνας
Αιολικός  – ΑΕΚ Τρίπολης
Παναρκαδικός  – ΓΣ Μαρκό
ΑΟ Νέας Αρτάκης  – Αήττητος Σπάτων
ΠΑΣ Κιθαιρών  – Αχαρναϊκός
ΑΟ Υπάτου Ρεπό
  26η αγωνιστική
ΑΣ Κόρινθος 2006  – ΑΣ Ρόδος
ΑΟ Υπάτου  – Αιολικός
Θύελλα Ραφήνας  – Παναρκαδικός
ΑΕΚ Τρίπολης  – ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΓΣ Μαρκό  – ΠΑΣ Κιθαιρών
Αχαρναϊκός  – Αήττητος Σπάτων
Παλληνιακός Ρεπό