Παίζοντας απλά αλλά με ουσία τα Κριεζά πήραν την νίκη και τους 3 βαθμούς στο ουδέτερο γήπεδο του Πρασίνου με 5-1.

Στο πρώτο μέρος και μέχρι το 35′ ο αγώνας ήταν μοιρασμένος και παίχθηκε γρήγορο ποδόσφαιρο. Η ομάδα των Κριεζών προηγήθηκε  στο σκορ (40′) ενώ έχασαν ευκαιρίες στο (15′,26′,30 ). Το πρώτο μέρος επίσης σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Λίφο ο οποίος μεταφέρθηκε στο Κ Υ Αλιβερίου όπου του τοποθετήθηκαν ράματα.
Στην επανάληψη η ομάδα των Κριεζών ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της σημείωσε άλλα 4 γκολ ( 46′,59′,64′,81) ενώ αντίθετα η απόδοση των Αλατσάτων έπεσε και οι γηυπεδούχοι είχαν ένα εύκολο δεύτερο μέρος.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
10′ Μπαλιά πάσσα Λίφο στον Εντιαβέ με το σουτ του δεύτερου να φεύγει άουτ.
15′ Εκτάλεση φάουλ από τον Σιλεβίστρα ελάχιστα άουτ.
19′ Συνδυασμός Παρίση – Λίφο και σουτ τουΛίφο από πλάγια μπλόκαρε ο Χτζημαρινάκης.
26′ Ωραία μπαλιά τρύπα Αντώνενα στον Ασίκογλου που πλάσαρε εξ επαφής για να σώσει ο Παπαρίδης.
30′ Νέο πλασέ Ασίκογλου έδιωξε ο Παπαρίδης και ο επερχόμενος Γουλέτας σούταρε άουτ.
40′ Πάσσα Σταθαρά στον Γουλέτα που με δυνατό πλασέ ανοιξε το σκορ 1-0
46′ Εκτέλεση φάουλ Καρβούνη μεσα στα καρέ του Παπαρίδη παρενέβη το κεφάλι του Αντώνενα κι έστειλε την μπάλα στα δύχτια 2-0
59′ Εκτέλεση φάουλ Γουλέτα κεφαλιά ψαράκι του Μπιτζάνη και 3-0
64′ Σέντρα Ασίκογλου στον Γουλέτα που με ψιλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 4-0
77′ Σέντρα στα καρέ των Κριεζών και ο Παρίσης με κεφαλιά μείωσε σε 4-1
81′ Καταλογισμός πέναλτι εκτελεστής ο Καρβούνης και 5-1