Για ακόμα μία χρονιά το τμήμα ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ήρεμων νερών του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας απέδειξε ότι δικαίως συγκαταλέγεται στα κορυφαία σωματεία του αθλήματος μιας και συμμετέχοντας με 8 αθλητές και 6 αθλήτριες, κατέκτησε τη 2η θέση στην συνολική κατάταξη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγωνιστικών κατηγοριών με απολογισμό 23 μετάλλια, εκ των οποίων 7 χρυσά, 10 ασημένια και 6 χάλκινα.

Ήταν μία πολύ μεγάλη επιτυχία μιας και οι μισοί από τους αθλητές και αθλήτριες συμμετείχαν για πρώτη φορά σε πρωτάθλημα των αγωνιστικών κατηγοριών, ανταποκρίθηκαν όμως εξαιρετικά στις αυξημένες απαιτήσεις των αγώνων, τόσο από πλευράς επιδόσεων όσο και από πλευράς διακρίσεων δείχνοντας για ακόμα μία φορά τη σωστή και διαχρονική δουλειά που γίνεται στο τμήμα.

Στα αξιοσημείωτα είναι και το γεγονός ότι όλοι οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες κατέκτησαν τουλάχιστον ένα μετάλλιο, ενώ πολλοί από αυτούς κέρδισαν και τα μόρια για την εισαγωγή τους στα ανώτατα ιδρύματα.