Στο στείρο 0-0 έμειναν Μακρυκάπα και Όλυμπος Γυμνού σε ένα αρκετά νευρικό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Οι γηπεδούχοι που δεν είχαν στον πάγκο τον Ν.Κιαπέκο λόγω τιμωρίας συνεχίζουν να πετάνε βαθμούς εντός έδρας είχαν τις φάσεις κυρίως στην επανάληψη να πετύχουν το γκολ δεν τα κατάφεραν όμως και έτσι παραμένουν σε ρηχά νερά κατά τη φετινή περίοδο.

Οι φιλοξενούμενοι που στις αρχές  σπατάλησαν την καλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού να σκοράρουν έφυγαν με τον βαθμό που θα τους βοηθήσει να ξεκολλήσουν από τις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Η Μακρυκάπα απείλησε πρώτη στο όταν ο Σίδερης από πλάγια θέση σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Κηρόπουλου.

Στο 15΄ ο Όλυμπος κέρδισε πέναλτι όταν ο δαιμόνιος Σταματούκος δέχτηκε το μαρκάρισμα του Δ.Χασάνδρα μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντούρμας στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κηρόπουλου σπαταλώντας τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού με την κεφαλιά του Σίδερη στο 35΄ να μην ανησυχεί τον Κηρόπουλο.

Πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα η Μακρυκάπα ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Καραντάκη με τον διαιτητή να δείχνει κίτρινη στον επιθετικό των Λύκων για θέατρο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές με τον Κηρόπουλο να αποτελεί όσες φορές χρειάστηκε τον φύλακα άγγελο της εστίας του Όλυμπου.

Ο έμπειρος γκολκίπερ σταμάτησε στο 57΄το πλασέ του Καραντάκη κρατώντας το μηδέν για την εστία του.

Οι φιλοξενούμενοι που στο δεύτερο ημίχρονο είχαν το νου τους περισσότερο στα μετόπισθεν έψαχναν την κόντρα επίθεση στηριζόμενη στην ταχύτητα του Σταματούκου.

Στο 75΄ έπειτα από σέντρα του Σταματούκου από αριστερά αμυντικός της Μακρυκάπας στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα στη ρίζα του κάθετου δοκαριού.

Στο τελευταίο τέταρτο ο Κιαπέκος ρίσκαρε ρίχνοντας στο παιχνίδι όλα τα επιθετικά του χαρτιά ψάχνοντας το γκολ της νίκης.

Η παράλληλη σέντρα προς την εστία του Σίδερη στο 82΄ δεν βρήκε αποδέκτη με αποτέλεσμα να περάσει ανεκμετάλλευτη η ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

Με την συμπλήρωση των ενενήντα είχαμε την καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων όταν ο Μπαλαμπάνης σέντραρε ο Καραντάκης πήρε την κεφαλιά με τον Κηρόπουλο να έχει και πάλι απάντηση στην τελευταία καλή φάση του παιχνιδιού.

Μακρυκάπα (Νίκος Κιαπέκος) : Δρενάφτσης, Δ.Χασάνδρας (80΄Κούκουρας) Μπαλαμπάνης, Πασάι (70΄Στούπας) Πουρνής, Μπασινάς, Λέκκας (67΄Βουρδάνος) Κουτσαβλής, Τσούτσης, Σίδερης, Καραντάκης

Όλυμπος Γυμνού (Παναγιώτης Κοντογιάννης) : Κηρόπουλος, Μπαρώτας, Σακκής, Κολιόπουλος, Αυλωνίτης, Η.Αργύρης, Ντούρμας, Τσουμάνης, Ζουρμπουλής, Τρεγκάι (80΄ΑΣ.Αργύρης) Σταματούκος