Η τοπική ποδοσφαιρική ένωση ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων της πρώτης φάσης του φετινού κυπέλλου Εύβοιας. Οι πρώτοι αγώνες θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 1-2 Σεπτέμβρη και η πρώτη φάση -σ΄ ότι αφορά τα παιχνιδιά τα οποία έχουν οριστεί- θα ολοκληρωθεί το επόμενο (8-9/9). Μόνη αγωνιστική εκρεμμότητα στο πρόγραμμα, ο ορισμός του παιχνιδιού Δύστος-Σκύρος, κάτι που θα γίνει με νεώτερο έγγραφο της ΕΠΣΕ. Στην επόμενη φάση του κυπέλλου -χωρίς αγώνα- προκρίθηκαν η Προποντίδα, ο Πισσώνας, η Αναγέννηση Αφρατίου, το Καλοχώρι/Παντείχι και ο Άρης Αγίου Ιωάννη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ A’ ΦΑΣΗ ΓΗΠΕΔΟ
01/09/18 17:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ
01/09/18 17:00 ΑΡΤΕΜIΣΙΑΚΟΣ ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
01/09/18 17:00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ ΠΑΡΚΟ ΛΑΟΥ
02/09/18 17:00 ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
02/09/18 17:00 ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ ΠΗΛΙΟΥ
02/09/18 17:00 ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ ΤΣΑΛΙΚΗ-ΠΑΠΙΛΑ
02/09/18 17:00 ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΑ ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
02/09/18 17:00 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ Ν.ΛΑΜΨΑΚΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
02/09/18 17:00 ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ
02/09/18 17:00 ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ
02/09/18 17:00 ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ «Ο ΑΠΟΛΛΩΝ» ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
02/09/18 17:00 ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΤΑΜΥΝΑΙΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
02/09/18 17:00 ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ ΑΜΑΡΥΝΘΟΥ
02/09/18 17:00 ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ ΑΙΓΕΑΣ ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΠΕΤΡΙΩΝ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
08/09/18 17:00  ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
08/09/18 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Χ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ ΠΑΡΚΟ ΛΑΟΥ
08/09/18 17:00 ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ ΑΟ ΖΑΡΗΤΡΑ ΒΡΥΣΗΣ
08/09/18 17:00 ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ ΒΑΘΕΟΣ
08/09/18 17:00 ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΚΟΣΚΙΝΩΝ
09/09/18 17:00 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ ΑΟ ΩΡΕΩΝ ΓΟΥΒΩΝ
09/09/18 17:00 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΙΔΗΨΟΥ
09/09/18 17:00 ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΚΕΧΡΙΩΝ
09/09/18 17:00 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΠΑΛΙΟΥΡΑ
09/02/18 17:00 ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ ΑΟ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ ΦΥΛΛΩΝ
09/09/18 17:00 ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ
09/09/18 17:00 ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ Θα ορισθεί με νεώτερο έγγραφο
ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Προκρίνεται χωρίς αγώνα
ΑΟ ΠΙΣΣΩΝΑ Προκρίνεται χωρίς αγώνα
ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ Προκρίνεται χωρίς αγώνα
ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ Προκρίνεται χωρίς αγώνα
ΑΟ ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ Προκρίνεται χωρίς αγώνα