Εντυπωσιακά και αμφίρροπα ματς είχε το μενού της Κυριακής, στα παιχνίδια για την Β´ φάση του Κυπέλλου Εύβοιας

Στα ματς της Κυριακής, τεράστιο ματς στο Νεοχώρι με τον Νηλέα να πετάει έξω από τον θεσμό το Αυλωνάρι. Για τους φιλοξενούμενους, δεν ήταν αρκετό το χατ-τρικ του Μπράχα στην κανονική διάρκεια με το σκορ να διαμορφώνεται με 4 εύστοχα πέναλτι. Στην παράταση, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 5-4.

Ο Ταμυναϊκός αιφνιδιάστηκε στα Κριεζά που προηγήθηκαν τόσο στην αρχή του ματς όσο και στο ξεκίνημα της παράτασης. Τελικά με ανατροπή στο έξτρα 30λεπτο, οι Αλιβεριώτες πήραν την πρόκριση, εκεί που θα βρεθεί και η Κάρυστος που επίσης τα βρήκε σκούρα στον Δύστο αλλά προκρίθηκε επίσης στην παράταση. Η κανονική διάρκεια βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες και στην παράταση ήρθε για τους φιλοξενούμενους το γκολ της πρόκρισης αφού προηγουμένως αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι και ο Δύστος είχε μείνει με 10 παίχτες.

Η Αρτάκη πέρασε νικηφόρα από τα Λουκίσια όπως και ο ΑΟ Χαλκίς από τον Βατώντα, ενώ στον Βορά, Σκεπαστή και Αρτεμισιακός θα βρεθούν επίσης στην επόμενη φάση μετά τις νίκες απέναντι σε Αιδηψό και Ταξιάρχη αντίστοιχα.

Τέλος, οι, νεοφώτιστοι στην Β´ κατηγορία, Καθενοί επικράτησαν της Καστέλλας με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Σολογιάννη στο τελευταίο 15λεπτο του ματς.

Συνοπτικά τα απότελέσματα του Σαββατοκύριακου (με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν)