Την νίκη με 1-0 πήρε ο Λήλας Βασιλικού απέναντι στον ΑΠΚΟ Δροσιάς, για την 27η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας και έτσι «σκαρφάλωσε», στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ο Λήλας δεν έπαιξε με την μπάλα στα πόδια του, και κοίταξε να απειλήσει στην αντεπίθεση, ενώ από την άλλη πλευρά του ο ΑΠΚΟ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με τον Αγραφιώτη να κάνει πολύ καλές επεμβάσεις.

Το παιχνίδι:

Στο 18ο λεπτό έγινε το 1-0 με κεφαλιά του Πεσχύρα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Βάθη.

Στο 20′ ο Βαρσαμάς βρήκε με πολύ ωραία μπαλιά τον Χάρη Ελευθερίου, όμως το πλασέ του στάματησε στον Αγραφιώτη.

Στο 33′ ο Τσούρας έκανε μία όμορφη ατομική ενέργεια, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

Στο 35′ ο Χάρης Ελευθερίου πλάσαρε, αλλά ο Αγραφιώτης πρόλαβε να κάνει την απόκρουση, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας του Λήλαντα δήλωσε «παρών» σε καλό σουτ του Σωκράτη Ελευθερίου.

Στο 90′ σημαντική ευκαιρία για τον ΑΠΚΟ, όταν ο Προβής έκανε την κεφαλιά αλλά ο πολύ καλός Αγραφιώτης,»έγραψε» ακόμη μία επέμβαση.

Τελικό αποτέλεσμα 1-0.

Λήλας Βασιλικού (Ταυταρίδης): Αγραφιώτης, Μανικιώτης (68′ Πρίφτης), Μπακλαγεμεζής, Χαζαρίδης, Κικίδης, Αγγελάκης, Βάθης, Βαγγέλη, Αναγνώστου, Πεσχύρας, Τσούρα (90+3′ Βαρσαμάς).

ΑΠΚΟ Δροσιάς (Αντωνόπουλος): Αναστασίου, Νάνος (88′ Προβής), Σεϊνταράσι, Καρλατήρας, Δουρδουβέλας, Κάκιος, Σ.Ελευθερίου (86′ Αργυρός), Σουλιωτάκης (62′ Τζέμος), Χ.Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Μπασούκος.

Διαιτητές: Λάμπρου – Πασχαλίδης – Ρέτσας.