Χάρη στις δύο αλλαγές του Νίκου Ρόγκα ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε της μαχητικής Αυλίδας με σκορ 2-1 στο γήπεδο του Βασιλικού.

Το β’ ημίχρονο ήταν αυτό που είχε τα πάντα γκολ. ανατροπές εντάσεις , κόκκινη κάρτα, αλλά και εξέλιξη που σίγουρα δεν είχε δείξει ο αγώνας ότι θα γινόταν βάση του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μάριο Καραχάλιο στο 61′ με 1-0, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και ισοφάρισαν με Κάκιο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 78′ σε 1-1.

Τον λύτρωσε  «Ποταμό» ο Νάνος στο 88′ χαρίζοντας την νίκη με 2-1 στον Λήλα Βασιλικού.

Λήλας Β.(Ν.Ρόγκας):  Μαντάς, Κικίδης, Ντούνας, Αυλωνίτης, Κουτσαυλής, Σίμος (90′ Ευαγγελινος), Μπουρικας, Τσούρα, Ροντρίγκο, Μαστροκώστας (73′ Νάνος), Χρηστίδης (50′ Καραχάλιος).

Αυλίδα(Τ.Ταυταρίδης):  Βασιλείου, Τζαφέρος, Μάλλιαρης, Καρλατήρας, Δουρδουβέλας, Κάκιος, Στέργκου, Καλοχωρίδης, Ελευθερίου Χ., Κουτσαυλής, Λειβαδίτης.