Ακόμα ένα εντυπωσιακό διπλό για την Σκεπαστή στο πρωτάθλημα αυτή την φορά στο Βασιλικό επικράτησε του Λήλα Β. που ηττήθηκε μετά από δέκα αγωνιστικές(8 νίκες 2 ισοπαλίες) με 1-2 και απολαμβάνει την μοναξιά της 4ης θέσης στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γιώργου Τσαραμίση με το καλημέρα στο παιχνίδι προηγήθηκε με ένα εκπληκτικό τέρμα του Αθ. Θαλασσινού στο 2′ όταν με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήτα κυρίαρχοι σε όλο το πρώτο μέρος και θα μπορούσαν να πετύχουν ακόμα δύο τέρματα, την ίδια στιγμή που ο Λήλας Β. πελαγοδρομούσε μη μπορώντας να εμφανίσει το καλό αγωνιστικό του πρόσωπο στο παιχνίδι.

Στο 51′ πρώτο λεπτό καταγράφεται η πρώτη φάση του Λήλα Β. στο παιχνίδι με το σουτ του Τσούρα να περνά λίγο άουτ από την εστία του Σωτηρόπουλου.

Στο 69′ ήταν η σειρά του Ζουζουλή να πετύχει ένα πανέμορφο γκολ με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 0-2 για την Σκεπαστή.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Πρίφτι στο 87′ μετά από σουτ του Τσούρα και ασθενή απόκρουση του Σωτηρόπουλου.

Στα λεπτά που απέμενε δεν άλλαξε κάτι και η Σκεπαστή έφυγε με ένα σπουδαίο διπλό από το Βασιλικό με 1-2.

Άριστη η διαιτησία του Σάκη Δανιηλίδη και των συνεργατών του Περικλή Δελχά , και Άγγελο Παππά.

Λήλας Β.(Τ.Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Βάθης (89′ Μπούρικας), Χαζαρίδης, Σιμιτζής (79′ Πρίφτι), Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου, Τσούρα, Πεσχύρας (69′ Μπακλαγιεμέζης), Αναγνώστου.

Σκεπαστή(Γ.Τσαραμίσης):  Σωτηρόπουλος, Ι. Αθ. Θαλασσινός, Ανδρέου Σ., Κωνσταντός, (64′ Ξιφαράς), Π. Γερογιάννης, Καψάλας, Γεωργίου (82′ Ανδρέου Αν.), Γερογιάννης Δ. (77′ Καρατζούδης), Ι. Βασ. Θαλασσινός, Θαν. Θαλασσινός, Ζουζουλής.