Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στο Λήλα Β. και τον Ταμυναικό στο γήπεδο του Βασιλικού .

Ο αγώνας δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας , αλλά είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι αντάξιο των ιστορικών ονομάτων των δύο ομάδων.

Φάσεις και γκολ

17′ Μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Αναγνώστου από αριστερά έκοψε τον μπάλα στον Μακρή αυτός πλάσαρε για να διώξει πάνω στην γραμμή ο Δήμου.

18′ ΓΚΟΛ ολέθρια σφάλμα το Κικίδη ο Κρόκος το εκμεταλλευτηκε πέρασε και τον Ερμή Τόρα και σκόραρε στην ανυπεράσπιστη απο τερματοφύλακα εστία κάνοντας 0-1 για τον Ταμυναικό.

Στο β’ ημίχρονο ο Λήλας Β. μπήκε ποιο δυνατά στον αγώνα με σκοπό να ισοφαρίσει τον αγώνα, ο Ταμυναικός έδειξε να αιφνιδιάζεται αρχικά από την ορμή του ποταμού και να οπισθοχωρεί.

Ο Ταμυναικός ισορρόπησε τον αγώνα και με την συμπλήρωση του 62′ ο Πομάρες βγήκε απέναντι από τον Τόρα και πλάσαρε άουτ.

63′ Ο για ακόμα ένα ματς εξαιρετικός Τσούρα κινήθηκε μέσα στην περιοχή δεν τελείωσε ο ίδιος την φάση πήγε να το σιγουρέψει πασάροντας στον Μακρή με τους αμυντικούς του Ταμυναικού να σώζουν απομακρύνοντας την μπάλα.

64′ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή του Μακρή η μπάλα οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

67′ Ο δραστήριος Πομάρες γύρισε στον Κούτρα το σουτ του πέρασε άουτ.

75′ ΓΚΟΛ Ο Λήλας Β. ο Τέλης Μακρής βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Ταμυναικού με την άμυνα των φιλοξενούμενων να κολλάει δεν έχασε την ευκαιρία και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-1 για τον Λήλα Β.

Στα δεκαπέντε λεπτά που απέμειναν καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να γίνει απειλητική για να πετύχει κάποιο τέρμα με την ισοπαλία να έρχεται φυσιολογικά.

Άριστη η διαιτησία του  Δημήτρη  Χουλιαρά, και τον συνεργατών του Κώστα Δάλλα και Ελένη Κοτταρά.

Λήλας Β.(Τ.Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Ευαγγελινός, Χαζαρίδης, Τσούρα, Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου (73′ Μπακλαγιεμέζης), Μακρής, Πεσχύρας (61′ Βάθης), Αναγνώστου (90′ Σιμιτζής).

Ταμυναικός(Γ.Καρβέλης): Μητακίδης, Φωτόπουλος (60′ Λ. Πιλάτης), Δήμου, Κουτσαυλής, Β. Αναστασίου, Ιδ. Αναστασίου (71′ Κοκκάλας), Πομάρες, Κούτρας, Λάμπρου (74′ Ποδαράς), Κρόκος, Βρέττος (88′ Όρσας).