*Ρεπορτάζ-φωτορεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΕΦΕΡΛΗΣ

Όπως και στο περσινό πρωτάθλημα οι Βορειοευβοιώτες, έφυγαν με σπουδαίο 2πλό από το Βασιλικό!
Σ’ ένα παιχνίδι που στο α’ ημίχρονο ο Λήλας ήταν καλύτερος από τους φιλοξενούμενους, έκανε ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίκτυα!
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και για ένα 15λεπτο, ο Λήλας ήταν συνεχώς στην επίθεση και πίεζε ασφυκτικά την αντίπαλό του. Σε τέσσερις περιπτώσεις Κανάνι, Αναγνώστου και Κικίδης, θα μπορούσαν να είχαν βάλει μπροστά στο σκορ τον Λήλα αλλά, όμως ο έμπειρος κήπερ Σωτηρόπουλος και η αστοχία δεν άφησαν τους Βασιλικαριώτες να σκοράρουν!
Λίγο πριν την ολοκλήρωση του α’ μέρους, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, ήταν το  40′ όταν  ο Ζουζουλής, βρέθηκε απέναντι από τον Πρίνο και με πλασέ έκανε το 0-1.
Στο β’ μέρος η Σκεπαστή, με το αβαντάζ του 0-1, ανέβασε ρυθμούς, ήταν καλύτερη και δίκαια έφτασε στην μεγάλη νίκη.
Το χρονόμετρο έδειχνε το 51′ ο Τηλιόπουλος βγήκε απέναντι από τον Πρίνο ο νεαρός πορτιέρε του έκλεισε τον δρόμο και αυτός πάσαρε στον Aθ. Θαλασσινό, που με δυνατό σουτ έκανε το 0-2.
Στο 59′ ο Σωτηρόπουλος σώζει τη Σκεπαστή σε τετ α τετ με τον Αναγνώστου…
Λίγο πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου και συγκεκριμένα στο 86′ η Σκεπαστή ΄΄κλείδωσε΄΄ την νίκη, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο  Ζουζουλής  και έκανε το 0-3!
Ο Λήλας απλά μείωσε το σκορ, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα αρχηγού Γιώργος Παπίλας στο 90′, κάνοντας το τελικό 1-3!

Διαιτησία: πάρα πολύ καλοί οι Σάκης Παπακυριάκος (Σταύρος Ρουμπής και Θοδωρής Μαρίνος).

*ΛΗΛΑΣ Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Πρίνος, Ευαγγελινός (86′ Τζαφέρος), Καραλής, Χαζαρίδης, Κικίδης, Λάμτσε (61′ Βάθης), Παπίλας, Κούκα (73′ Καρβελάς), Στρατής, Κανάνι, Αναγνώστου.

*ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικόγιαννης): Σωτηρόπουλος, Ι. Αθ. Θαλασσινός (87′ Παύλ. Γερογιάννης), Σωτ. Ανδρέου (46′ Καλλίτσης), Ν. Καψάλας, Αγιασοφίτης, Τηλιόπουλος, Γεωργίου, Ι. Β. Θαλασσινός, Καρατζούδης (51′ Μαυρούτσικος), Αθ. Θαλασσινός (81′ Κωνσταντός), Ζουζουλής.