Με το δεξι ξεκίνησε η Αυλίδα τις υποχρεώσεις στο νέο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ επικρατώντας του Λήλαντίου με 1-3 στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου.

Το συγκρότημα του Αργύρη Μαστραγγελή καθάρισε τον αγώνα στα πρώτα 20′ του αγώνα μιας και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε δύο γκολ του Ντασιώτη στο 1′ και στο 20′ λεπτό.

Την νίκη για την Αυλίδα κλείδωσε στο β’ ημίχρονο ο Θωμάς με σουτ στο 69′ έκανε το 0-3.

Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους πέτυχε 81′ ο Μαίσογλου με σουτ έκανε το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

‘Αριστη η διαιτησία του Γιάννη Μητρολιού και των συνεργατών του Δάλλα και Δανιηλίδη.

Λήλάντιο(Ν.Ρόγκας):Ρουμελιώτης, Ματσούκας(61’Κουρούπης), Ντοι, Αθανασίου, Μακ Κόλλιας, Σίμος, Νικόλαρος(68’Μπαρίτας), Μαίσογλου, Παπαγεωργίου(77′ Λαμπρόπουλος), Τζάνος, Καλέντζης.

Αυλίδα(Αργ.Μαστραγγελής):Κικίδης, Βάθης(61′ Αναστασίου), Παυλίδης, Ζιαζιάς, Μπαλωμένος, Παπαρούνης, Χασανάι, Θωμάς(88’BUMBAC), Ντασιώτης(70′ Βοιλάκης), Θάνος, Βισβίνης(78’Αγγελώνιας).