Την ήττα με 3-1 γνώρισαν οι Αβαντίδες στη Γλυφάδα από τον Οδυσσέα παρά το καλό τους ξεκίνημα και το προβάδισμα που πήραν στο σκορ στις αρχές του παιχνιδιού.

Το συγκρότημα του Αντώνη Τσαραντάνη που είχε τις φάσεις στο παιχνίδι η ολιγωρία όμως και κάποια κενά διαστήματα έφεραν την ήττα με αποτέλεσμα στο επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με τα Γιάννενα να θέλει πάσα θυσία το τρίποντο στην προσπάθεια να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Οι Αβαντίδες ευτύχησαν να προηγηθούν στο 12΄ όταν η Κόλλια εκτέλεσε το φάουλ και η Μυρτολάρι με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Η χαρά όμως για τα κορίτσια της Εύβοιας δεν κράτησε για πολύ καθώς στο 18΄ οι γηπεδούχες εκτέλεσαν κόρνερ και με προβολή η Καπνίση ισοφάρισε σε 1-1

Στη συνέχεια είχαμε παιχνίδι κέντρου με τις δύο ομάδες να φυλάνε τα νώτα τους ψάχνοντας μία καλή αντεπίθεση.

Οι Αβαντίδες στο 37΄ θα μπορούσαν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα η Μυρτολάρι όμως έπειτα από ασθενής απόκρουση της Αλεξάκη δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα η Νταβατζή με εντυπωσιακή απόκρουση εξουδετέρωσε δυνατό σουτ της Τζάννη που είχε πορεία προς τα δίχτυα.

Στην επανάληψη το παιχνίδι συνέχισε στον ίδιο καλό ρυθμό με τις φιλοξενούμενες να απειλούν στο 72΄ όταν η Λόγου σούταρε δυνατά με την Αλεξάκη να πέφτει και να μπλοκάρει τη μπάλα.

Το τελευταίο τέταρτο ήταν καταστροφικό για τις Χαλκιδέες καθώς στο 77΄ η Λάππα έβαλε τις γηπεδούχες με 2-1 μπροστά στο σκορ και δέκα λεπτά αργότερα η ίδια παίκτρια έγραψε το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οδυσσέας Γλυφάδας : Αλεξάκη, Τερζή, Παπακώστα, Πλυτά, Ντάβου, Μουτσολάρι, Στεφάνου, Κόσοβα, Καπνίση, Λάππα, Τζάννη

Άβαντες Χαλκίδας (Αντώνης Τσαραντάνης) : Νταβατζή, Λιατίφι, Δάρλα, Αυλωναρίτη, Γαγαρά, Τσαραντάνη, Κόλλια, Μυρτολάρι, Νεοφύτου, Λόγου, Νίκα