*ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ

Η Μακρυκάπα πέτυχε μια ακόμα σημαντική νίκη, μετά το 2πλό στους Ωρεούς κερδίζοντας αυτή την φορά την ομάδα της Αιδηψού και πήρε έτσι βαθιά βαθμολογική ανάσα!
Η Αιδηψός προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε ν’ αποσπάσει κάτι θετικό, από τους γηπεδούχους που έκαναν γενικά καλή εμφάνιση!

Οι ΄΄Λύκοι΄΄ προηγήθηκαν μόλις στο 10λεπτο του παιχνιδιού και αυτό ήταν μια τονωτική ένεση, για την ψυχολογία και για καλύτερη συνέχεια…

Το χρυσό γκολ για τους ΄΄Λύκους΄΄ ο Μάκης Σίδερης

Ήταν λοιπόν το 9′ όταν ο τοπ-σκόρερ της Μακρυκάπας, Σίδερης, πήρε την μπάλα στο ύψος της περιοχής και με δυνατό ψύχραιμο σουτ, την έστειλε στα δίκτυα του Κυριακού και έκανε το 1-0.

Οι γηπεδοιύχοι προσπάθησαν και για 2ο γκολ που θα τους σιγούρευε την νίκη όμως αυτό δεν ήρθε, καθώς οι παίκτες του Ν. Κιαπέκου, δεν μπορεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, σε όλο το 90λεπτο!
Οι Βορειοευβοιώτες, λειτούργησαν καλά αμυντικά  και προσπάθησαν με ξαφνικές αντεπιθέσεις να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους. Έχασαν μια-δυό καλές ευκαιρίες, αλλά οι κυριότερες ήταν αυτές με τον Ιντ. Μπιμπάϊ (41’) και τον Αργ.Στεργίου (79’), που τους σταμάτησε με εντυπωσιακές επεμβάσεις ο νεαρός Τζουβάρας!
Και όσο το παιχνίδι ήταν στο γκολ, τόσο και πιο έντονος ήταν ο εκνευρισμός και οι αντιδράσεις στους πάγκους των δύο ομάδων, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να απομακρυνθούν από τους πάγκους των δύο αντιπάλων, ο ο προπονητής της Μακρυκάπας Ν. Κιαπέκος, 20’ πριν την λήξη του αγώνα, για να τον ακολουθήσει ο παράγοντας της Αιδηψού, Θαν. Αναγνώστου 5’ πριν το τελευταίο σφύριγμα!
Στο 87′ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μηλόπουλος.

Διαιτητές: Γιώργος Κασομούλης, Γιάννης Κελεπούρης-Βασίλης Βελέντζας.

*ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Νίκος Κιαπέκος): Τζουβάρας, Λέκκας, Χασάνδρας, Ι. Καρκαλής, Τσουμάνης (70′ Βουρδάνος), Μπασινάς, Ν. Γκίκας, Σεχάι, Μαντάς, Σίδερης, Κουτσαυλής (88′ Βαξεβάνης).

*ΑΙΔΗΨΟΣ (Γιώργος Δημητρίου): Κυριακού, Χρ. Φώτου, Αναστασιάδης (66′ Καραγκούνης), Καππές, Γλύκος, Ηλ. Στεργίου, Σαμπάι (22′ λ.τ. Μηλόπουλος), Ν. Αναγνώστου (79′ Παπατζίκος), Αντρ. Μπιμπάι, Ιντ. Μπιμπάι, Αργ. Στεργίου.