Ανταπόκριση για το Δυνατά & Αθλητικά Σταύρος Πανουργιάς

Σπουδαία νίκη για το Μαρμάρι που επικράτησε στην Κάρυστο του Αγίου Λουκά με 2-0 .

Οι τυπικά γηπεδούχοι μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι με μία και μοναδική ευκαιρία στο παιχνίδι αυτή Φ. Ποδαρά στο 35′ που το σουτ πέρασε άουτ, αφυπνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο επικρατώντας με 2-0.

Με κορυφαίο των 22 παιχτών τον Κατσίκα που άνοιξε το σκορ στο κάνοντας το 1-0, και σε διάστημα  τριών λεπτών είχε δύο δοκάρια στο 65′ και 68′ έβαλε τις βάσεις για την πολύτιμη νίκη.

Το 2-0 για τους κόκκινους του Μαρμαρίου έκανε ο Φ. Ποδαράς στο 87′ με δυνατό σουτ.

Τον αγώνα σφύριξε ο Γιάννης Σπανός με συνεργάτες τον Κ. Δούκα και την Δ. Παπαθανασίου.

ΑΟ Μαρμαρίου: Γκίκας, Κούζας, Συμεών, Αστήθας, Καλογερίδης, Χελιώτης(90′ Πάλλης), Παναγιωτίδης(90′ Δ. Ποδαράς), Διακάκης, Ποδαράς Φ., Κατσίκης(90’Κούκα), Μπαλογιάννης.

Αγ. Λουκάς(Γ.Μπόκαρης): Κελάι, Τσάλλας, Φάτος, Hoxholli, Mπάνος, Γκαρούτσος, Isuf, Ξύγγης, Αντωνίου, Πέππας, Γιαγκίνης(73′ Δεμερούτης).