Πρεμιέρα στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ αυτό το Σαββατοκύριακο, για την νέα χρονιά, μετά το ΄΄υποχρεωτικό΄΄ ρεπό, της περασμένης εβδομάδας, λόγω των καιρικών συνθηκών, που δημιούργησε ο  ΄΄Τηλέμαχος΄΄! Βέβαια για την Α’ υπάρχει η εκκρεμότητα της 10ης αγωνιστικής, αφού οι αγώνες του Σαββάτου αφορούν την 11η αγωνιστική…

Ας δούμε όμως το πρόγραμμα, τις ομάδες που θ’ αναμετρηθούν, τα γήπεδα και τους διαιτητές, του ερχόμενου Σαββάτου και της Κυριακής και στις 3 κατηγορίες της ΕΣΚΑΣΕ:

Α’ ΕΣΚΑΣΕ -11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ –Σάββατο 12-Ιαν.-2019 -18.00
ΓΗΠΕΔΟ
·        Κλειστό ΙΤΕΑΣ (15:00)
Ντάνος-Ζαφείρη
ΓΣ ΙΤΕΑΣ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ
·        Κλειστό  ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Χαϊνά-Σοφόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδειάς- ΜΑΚΑΡΟΣ Άμφισσας
·        Κλειστό  ΑΥΛΙΔΑΣ
Χουγιάζος-Γερονικολός
ΑΙΑΝΤΑΣ Αυλίδας ΠΡΩΤΕΑΣ Σχηματαρίου
·        Κλειστό  ΙΣΤΙΑΙΑΣ (15:00)
Καραμπιτσάκος-Κάλφα
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ Αμφίκλειας

·        Κλειστό  ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ
Κοτσιμπός-Ζάχος
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Μαλεσίνας ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
·        Κλειστό ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
Τσάλας-Θωμά
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ Χαλκίδας ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λαμίας

***ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

***Σάββατο 12-Ιαν.-2019
*Β’ ΕΣΚΑΣΕ

1ος όμιλος

  • Κλειστό Θήβας -20.30:
    ΚΑΔΜΟΣ-ΑΓΕΧ,
    Χριστοδούλου-Τσόκανος

2ος όμιλος

  • Κλειστό Διστόμου -18.00:
    ΜΕΔΕΩΝΑΣ-ΜΩΛΟΣ,
    Βαρσαμάς-Καλαπόδης
  • Κλειστό Μαρτίνου -17.30:
    ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ,
    Κωτσακόπουλος-Λ. Μασλατζίδης

*ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ
1ος όμιλος

  • Κλειστό Αλιβερίου -19.30:
    ΑΟ ΚΥΜΗΣ-ΑΣ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ
    , Αρτσίτας-Αποστόλου
  • Κλειστό Αλιβερίου, -17.30:
    ΑΙΑΣ Αλιβερίου-ΓΣ Στύρων,
    Αρτσίτας-Αποστόλου

*Κυριακή 13-Ιαν.-2019

*Β’ ΕΣΚΑΣΕ

2ος όμιλος

  • Κλειστό Λιβανάτων, 18.00:
    ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ-ΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
    , Ζάχος-Πατάγιας
  • Κλειστό Λ. Αιδηψού, 13.15:
    ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ-Εκπ. ΜΠΟΥΚΑΛΗ,
    Λ. Μασλατζίδης-Αρτσίτας

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ
1ος όμιλος

  • Κλειστό Αλιβερίου -15.30:
    ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ-ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ,
    Κωτσακόπουλος-Θωμά

2ος όμιλος

  • Κλειστό Χαλκιά-Χαλκίδα -19.30:
    ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΕ ΛΙΜΝΗ,
    Σοφόπουλος-Αποστόλου
  • Κλειστό Καθενών, -17.00:
    ΔΟΞΑ Διρφύων-ΑΕ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ,
    Κάλφα-Γαβριήλ
  • Κλειστό Αυλίδας, 20.00:
    ΟΚ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ,
    Τσάλας-Παναγιώτου