Στο γήπεδο του Νεοχωρίου έγινε το παιχνίδι για την 3η φάση του Κυπέλλου Ευβοίας  «Ν. Δαφνης»  ανάμεσα στον Νηλέα Νεοχωρίου και τον Ευβοϊκό Αγ Νικολάου.

Ένα μέτριο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες μέτρια εμφάνιση χωρίς κάποια φάση για τον Ευβοϊκό Αγ. Νικ.

Ο γηπεδούχος Νηλέας Νεοχωρίου στο 39′ άνοιξε το σκορ  με τον Γ. Ζωντό να παίρνει τον ριμπάουντ μετά από σουτ του Τζόκα και να κάνει το 1-0.

Στο 43′  ο  Θ. Ζωντος  σε σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 70′  ο Κολιόπουλος μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Νηλέα Νεοχωρίου.

Στο 85′  φάουλ του Αποστόλου λίγο άουτ για τον Ευβοικό Αγ. Νικ.

Στο 89′ ήρθε η ισοφάριση για τον Ευβοικό Αγ. Νικ ο Τζανος με σουτ μέσα στην περιοχή ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1 με την παράταση να είναι προ των πυλών.

Στις καθυστερήσεις ο Νονας  με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση.

Το γκολ που έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του Βαγγέλη Τόγια ήρθε στο δεύτερο λεπτό της παράτασης  με σκόρερ και πάλι τον Τζανο, μετά από ωραία προσπάθεια του Αποστόλου από αριστερά και ωραία σέντρα το πλασέ του Τζάνου βρήκε στόχο κάνοντας του 1-2 για τον Ευβοϊκό Αγ. Νικ.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν ως το τέλος και στο 115′  είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν αλλά ο Τσιμπός είπε όχι στο σουτ του Μακρή κρατώντας το 1-2 που έδωσε την πρόκριση για τον Ευβοϊκό Αγ. Νικ.

Αρκετά καλός ο διαιτητής Δημήτρης Καλαμάτας,  και οι βοηθοί του Πριονας Δαυίδ και Αντωνίου Χάρης.

Νηλέας Νεοχωρίου(Γιώργος Τζοκας): Γεραντωνης, Καρλης, Τζέμης, Κοτσαρης Κ., Μακρής Τζοκας, Τούντας(65′ Μπόνος), Ζωντος Αθ., Δήμου(83′ Σαμπάνης), Μαστροκωστας, Ζωντος Γ.

Ευβοϊκός Αγ. Νικ(Βαγγέλης Τόγιας): Τζαβαρης(91′ Τσιμπος), Λύκος, Ντουνας, Μαραγκός, Αποστόλου, Νονας, Κρεμασμένος(54′ Ντουλαβερης), Τζανος, Φιόλα(103′ Τογκος ),Μπαλάνος, Ντουρμας(68′ Κολιοπουλος Κ.)