Στο κλειστό ″Μελίνα Μερκούρη″, έπαιξε η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής, όπου υποδέχθηκε την ομάδα της Δάφνης Αγίου Δημητρίου!
Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι ήταν δύσκολο και μάλλον τα κορίτσια της Σοφίας Ιορδανίδου, θεώρησαν ότι θα έχουν ένα εύκολο βράδυ, όμως διαψεύστηκαν κα ο αιφνιδιασμός ήταν απόλυτος στο 1ο σετ, που οι Χαλκιδαίες το έχασαν, με ″τα χέρια κάτω″!
Μεγάλη μάχη πόντο-πόντο στο 2ο και πολύ κρίσιμο σετ και ανάκαμψη για τις κοπέλες του ΟΠΕΧ που έκαναν το 1-1!
Άνετη επικράτηση και 2-1 για τις Χαλκιδαίες στο 3ο σετ…
Βρέθηκαν να προηγούνται με 17-10, οι κοπέλες του ΟΠΕΧ, στο πιο σημαντικό σετ, 4ο, όμως τα διαδοχικά λάθη, δεν τα άφησαν να περάσουν ανεκμετάλλευτα, οι φιλοξενούμενες, που όχι μόνο ισοφάρισαν αλλά πέρασαν και μπροστά, με 17-18! Το ″καμπανάκι″ του κινδύνου ήχησε για τις γηπεδούχους που βρήκαν πάλι τον καλό τους εαυτό και έφτασαν σε μια ακόμα, την 5η συνεχόμενη στο πρωτάθλημα, νίκη!
Μιά νίκη που τις κρατά μόνες πρώτες στην 1η θέση!
*τα σετ:

1. 17-25, σε 20’…0-1,
  2. 25-21, σε 27’…1-1,
  3. 25-16, σε 25’…2-1,
  4. 25-21, σε 25’…3-1.

*διαιτητές: Παναγιώτα Ράντσιου-Αντώνης Μπάμπαλης, στην γραμματεία η Αριάδνη Καπελλάκη.

*ΟΠΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σοφία Ιορδανίδου): Παπαγεωργίου, Λαΐου, Ιορδανίδου, Μπίσκα, Μιχαλιά, Δέδε (αρχική 6άδα), λίμπερο η Μπιτάδου και οι Αργύρη, Τριχά, Παναγιωτοπούλου Θάλ., Γιατσάϊ