5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, η ομάδα των ανδρών του ΟΠΕ Χαλκίδας, υποδέχθηκε στο ″Μελίνα Μερκούρη″ τον ισχυρό Πανελλήνιο!

Η ομάδα του Γιάννη Ντεγιάννη έκανε ένα εκρηκτικό ξεκίνημα και προηγήθηκε με 2-0 σετ! Αντέδρασε ο Πανελλήνιος μείωσε σε 2-1 και εκμεταλλευόμενος τα τραγικά διαιτητικά λάθη σε βάρος του ΟΠΕΧ, έφερε το παιχνίδι στα ίσια!

Στο 5ο και καθοριστικό σετ –τάϊ-μπρέϊκ– παρά το γεγονός ότι οι Χαλκιδαίοι ήταν μπροστά στο σκορ και βάδιζαν για την νίκη, έγινε το ″χειρουργείο″ από τους διαιτητές, κύρια από τον 2ο, Αντ. Μπαμπαλή, που ″μόχθησε″ για να πάρει τελικά το σετ ο Πανελλήνιος με 10-15 και φυσικά το παιχνίδι με 2-3!

Στη λήξη του αγώνα επικράτησε μεγάλη ένταση με τους ανθρώπους του ΟΙΠΕΧ να ″βράζουν″  για την διαιτησία που στέρησε ετσιθελικά την νίκη από την ομάδα, ευτυχώς επικράτησε ψυχραιμία και δεν έγινε κάτι κακό…

Διαιτητές: Ιορδάνης Παγκοτζίδης-Αντ. Μπαμπαλής, Κυριακούλα Κρανιά

*ΟΠΕ Χαλκίδας (Γιάννης Ντεγιάννης): Μάρκου, Σπύρου, Βαχαβιόλος, Ι. Κ. Κοντούλης, Ρουμελιώτης, Μητρόπουλος (αρχική 6άδα), λίμπερο οι Κωντσιλίδης, Φραγκιαδάκης, και οι Κ. Μ. Κοντούλης, Μωϋσίδης, Σαλεμής, Πνευματικός, Σκούφας και Γκατζόγιας.

*επόμενος αγώνας του ΟΠΕ Χαλκίδας, για την 6η αγωνιστική, εκτός έδρας με την ΑΕΣ Γαλατσίου, την Πέμπτη 14-Νοέ.-2019, ώρα: 21.30 στο κλειστό Γλατσίου.