Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ανδρική ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας, στην εντυπωσιακή της, όπως εξελίσσεται, πορεία της στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής!

Αντίπαλος του ΟΠΕΧ στο κλειστό ″Μελίνα Μερκούρη″ η ομάδα της ΑΕΣ Γαλατσίου, που παλεύει για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία!

Στο 1ο σετ οι παίκτες του Γιάννη Ντεγιάννη, ήταν σαρωτικοί και δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να ″πάρουν ανάσα″, κάνοντας το 1-0!
Στο 2ο σετ λάθη και χαλαρότητα έφεραν το παιχνίδι να παίζεται πόντο-πόντο και τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν…
Το 3ο σετ ήταν ″βελτιωμένη″ επανάληψη του 1ου και με διαδικασία ″fast-track″ έγινε το 2-1!
Στο 4ο και αποφασιστικό σετ όσο και αν προσπάθησαν οι φιλοξενούμενοι, δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι, απέναντι στην αποφασιστικότητα των Χαλκιδαίων, που πήραν το σετ και τον αγώνα…