Ασταμάτητη ο νεανική ομάδα γυναικών του ΟΠΕ Χαλκίδας, δεν άφησε κανένα περιθώριο, ν’ αμφισβητήσει την κυριαρχία της, στην νεοφώτιστη και φιλόδοξη ομάδα του ΓΑΣ Χολαργού και η οποία ερχόταν από μια πολύ μεγάλη νίκη επί της ΑΕ Γαλατσίου, που μέχρι την 3η αγωνιστική ήταν αήττητη!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις Χαλκιδαίες, να είναι σαρωτικές και να μην αφήνουν τις αντιπάλους τους ″να πάρουν ανάσα″ , κερδίζοντας το σετ με 25-11 (οι 5 πόντοι των φιλοξενούμενων από χαμένα σερβίς των γηπεδούχων).
Η ομάδα του ΓΑΣ Χολαργού, αντέδρασε στο 2ο σετ και το πάλεψε μέχρι ένα σημείο, όμως ανεβάζοντας ρυθμούς και πάλι προς το τέλος η ομάδα της Χαλκίδας, έκανε το 2-0!
Το 3ο σετ ήταν και αυτό ″περίπατος″ για την ομάδα της Σοφίας Ιορδανίδου, για να έρθει το άνετο 3-0!

Έτσι με 4 στα 4 και το εντυπωσιακό 12-1 σετ η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας, οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, μόνη στην 1η θέση της βαθμολογίας…

*τα σετ:

1. 25-11, σε 19′ και 1-0,
  2. 25-20, σε 24′ και 2-0,
  3. 25-15, σε 20′ και 3-0

Διαιτητές: Φανή Οικονομοπούλου, Αντ. Μπαμπαλής και ΓΗ. Θύμης.

*ΟΠΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σοφία Ιορδανίδου): Παπαγεωργίου, Καραβά, Ιορδανίδου, Χριστοδούλου, Δέδε, Κορρέ (αρχική 6άδα), Καραντώνια και Ράζου (λίμπερο), και οι Μαρινάκη, Παναγιωτοπούλου, Μπέτσα, και Καρυστινού.
*επόμενος αγώνας: ΠΑΟ Κουκακίου-ΟΠΕ Χαλκλιδας, την Τετάρτη 13-Νοε.-2019 (21.45) στο κλειστό του Στρέφη.