Ο ΝΟ Χαλκίδας, πάντα παρόν και στην πρώτη γραμμή στους σημαντικότερους αγώνες της χρονιάς και η επιβράβευση των κοπών και των αγώνων των αθλητών του.

Επιβεβαίωση ήταν η πάρα πολύ καλή παρουσία  στους πανελλήνιους αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών και επιβράβευση το εκπληκτικό αποτέλεσμα που εδραιώνει τον ΝΟΧ, στον ΄΄αφρό΄΄ της ελληνικής κολύμβησης

Ο ΝΟΧ κατέκτησε 8 μετάλλια στους δυσκολότερους πανελλήνιους αγώνες τα τελευταία χρόνια (με συμμετοχή  περίπου 2000 αθλητών από όλη την Ελλάδα )

Τα αποτελέσματα:

*ΑΤΟΜΙΚΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

  • ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 10) 1ος 200 ΕΛ.,  3ος 100 ΕΛ
  • ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( ΑΓ 11 ) 2ος 200 ΕΛ , 2ος 200 Μ.Α
  • ΜΥΛΩΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ( ΚΟΡ 9 ) 2η 100 ΕΛ
  • ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10) 3Ος 200 Μ.Α
    (ΑΓ.: αγοριών+ηλικία, ΚΟΡ.:κοριτσιών+ηλικία)

*ΟΜΑΔΙΚΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

  • 1η ΘΕΣΗ 4Χ100 Μικτή Ομαδική ΑΓ 11 ( ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ Α , ΡΕΝΖΙ Α , ΒΟΥΛΑΣ Ι , ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ Γ )
  • 2η ΘΕΣΗ 4Χ 100 Ελεύθερο ΑΓ 11 ( ΒΟΥΛΑΣ Ι , ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ Γ , ΡΕΝΖΙ Α , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ )

Η αποστολή και τα δελφινάκια του ΝΟΧ, που πήραν μετάλλια:

*ΟΧΤΑΔΕΣ ΑΤΟΜΙΚΑ

  • ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΓ 11 ) 4ος 200 ΥΠ , 6ος 200 ΕΛ
  • ΚΑΛΛΙΓΑ ΒΕΝΕΤΙΑ ( ΚΟΡ 10 ) 5η 50 ΕΛ , 6η 100 ΕΛ
  • ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ( ΑΓ 11 ) 6ος 400 ΕΛ
  • ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ ( ΚΟΡ 12 ) 7η 100 ΠΕΤ , 8η 50 ΠΕΤ
  • ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ( ΑΓ 11 ) 7ος 200ΥΠ
  • ΜΠΑΡΩΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ( ΚΟΡ 9 ) 7η 100 ΕΛ
  • ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12) 7η 50 ΕΛ
  • ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ( ΚΟΡ 12 ) 7η 200 Μ.Α

*ΟΧΤΑΔΕΣ ΣΚΥΤΑΛΕΣ

  • 4η ΘΕΣΗ 4Χ 50ΕΛ ΑΓ 10 (ΒΟΥΛΑΣ Γ , ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΕΥΑΓ , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛ , ΒΟΥΛΑΣ Δ )
  • 7η ΘΕΣΗ 4Χ50 Μ.Ο ΑΓ 9 ( ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ Χ , ΤΣΩΚΟΣ Δ , ΚΟΥΖΟΥΝΑΚΗΣ Κ , ΖΕΡΒΑΣ Ν )
  • 7η ΘΕΣΗ 4Χ100 ΕΛ ΚΟΡ 12 ( ΛΕΩΝ ΠΟΛ , ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑ , ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡ , ΡΕΜΠΕΛΟΥ ΚΑΛ )
  • 8η ΘΕΣΗ 4Χ100 Μ.Ο ΚΟΡ 12 ( ΛΕΩΝ ΠΟΛ , ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝ , ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡ , ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑ )

*Συμμετείχαν επίσης με πολύ καλές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ οι παρακάτω αθλητές:

  • ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑ( ΚΟΡ 9 ) ,
  • ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΣ ΔΗΜ(ΑΓ 10 ) ,
  • ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜ( ΑΓ 10 ) ,
  • ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚ( ΑΓ 11 ) ,
  • ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡ( ΚΟΡ 11 ) ,
  • ΚΑΤΣΩΝΗΣ ΠΑΝ ( ΑΓ 10)
  • ΚΕΧΡΙΩΤΗ ΑΛΕΞ ( ΚΟΡ 10 ) ,
  • ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛ ( ΑΓ 12 ) ,
  • ΛΥΚΟΣ Ι (ΑΓ 11 ) ,
  • ΜΙΧΕΛΗΣ ΠΑΝ ( ΑΓ 11 ) ,
  • ΜΠΑΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣ ( ΑΓ 9 ) ,
  • ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΚΩΝ ( ΑΓ 12 ) ,
  • ΝΤΟΥΡΜΑ ΠΑΝ ( ΚΟΡ 11)
  • ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡ ( ΚΟΡ 10 )
  • ΣΤΑΘΑΚΗ ΣΟΦ ( ΚΟΡ 12)
  • ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΥ ΚΩΝ ( ΚΟΡ 11 ) .