Με το ευρύ 4-1 επικράτησε σήμερα ο Πανηλιακός του Α.Ο. Ελληνικών. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Αιδηψού, σήμερα, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ κατηγορίας Εύβοιας.

Η ομάδα των Ηλίων κατάφερε να πετύχει τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πραγματοποιώντας παράλληλα εξαιρετική εμφάνιση δείχνοντας αισθητά σημάδια βελτίωσης σε σχέση με την αρχή της σεζόν. Η κατοχή μπάλας και η υπεροχή σε όλο το παιχνίδι ανήκει στον Πανηλιακό. Παρά ταύτα όμως η πρώτη καλή στιγμή ήρθε για τους φιλοξενούμενους. Συγκεκριμένα στο 9’  ο Δημητράκης σούταρε, με τη μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Ότι δεν κατάφεραν στο ένατο λεπτό τα Ελληνικά το πραγματοποίησαν στο 24΄ όταν εκμεταλλευόμενοι αμυντικά λάθη του Πανηλιακού, ο Ιωσήφ βγήκε τετ α τετ και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Από κει και πέρα ο Πανηλιακός ανέβασε στροφές και πέτυχε την ολική ανατροπή. Στο 31΄ ο Γάσπαρης με απευθείας εκτέλεση Φάουλ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Στο 35΄ ο Σταθαράς με πολύ όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ λίγο έξω απ τη γωνία της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-1 και στο 40΄ ο Καπλάνης με πλασέ διαμόρφωσε το 3-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Ίδια ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Πανηλιακό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Κορυφαία στιγμή για τους γηπεδούχους ήταν στο 81΄ όταν ο Γεροδήμος σούταρε και η μπάλα τράνταξε το δοκάρι της εστίας των Ελληνικών. Ο Πανηλιακός όμως δεν έμεινε μόνο εκεί αλλά πέτυχε και άλλο τέρμα και συγκεκριμένα στο 88΄ με τον Λάιο ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Πανηλιακός: Παλαιολόγος, Δημητράνας Ν., Δημητράνας Δ.(82΄ Κατσάρης), Καπλάνης, Κερασιώτης (56΄ Ραχιώτης), Γεροδήμος, Λάιος, Σταθαράς, Ζουζουλής (73΄ Παπαγεωργίου), Γάσπαρης, Αγαπητός (68΄ Μάργαρης)

Ελληνικά: Πλατιάς, Τριανταφύλλου, Αγγελόπουλος, Λακάκης, Κουρταλής, Φεγγερός (33΄ Κρασούλης), Ιωσήφ, Νικολάου, Δημητράκης, Κρυσταλόγιαννης, Μπαρμπούνης (68΄ Μυτόπουλος)

Διαιτητής: Ντόβολης Βοηθοί: Μητρολιός – Καραβά