Στο γήπεδο της Τριάδας έγινε ο αγώνας ανάμεσα στον Παντριαδικό και τον Αμαρυνθιακό  με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με 2-1.

Το 1-0 στο 40′ για τον Παντριαδικό μετά από ένα κόρνερ που εκτέλεσε ο Γούναρης πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι ο Κοροβέσης και με κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αμαρυνθιακου ανέβασε την απόδοση της προσπάθησε και πίεσε την ομάδα της Τριάδας χωρίς να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα είχε κάποιες ευκαιρίες με τον Ρουμπή στο 60′  όταν το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ, και στο 65′  με σουτ του Κιμουλιατη να έχει την ίδια τύχη για τον Αμαρυνθιακό.

Ο Παντριαδικός πέτυχε το 2-0 στο 72′ με τον Μπαιμπάκη όταν μετά  από ένα φάουλ έξω από την περιοχή που εκτέλεσε ο Γούναρης πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας του Αμαρυνθιακου και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σακκή.

Δύο λεπτά πριν το γκολ ο Παντριαδικός είχε δοκάρι με τον Πατερίτσα με σουτ έξω από την περιοχή.

Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Βασίλη Τσιμιχόδημου  με τον Χρόνη στο 82′ όταν μέσα από την περιοχή σούταρε άουτ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 95′ μετά από ένα κόρνερ πού εκτέλεσε ο Μάριος Καρλατηρας η μπάλα βρήκε το χέρι του Γκρινιάρη και ο διαιτητής κ Βελέντζας έδωσε το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ρουμπής διαμορφώνοντας το  2-1 που ήταν και τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Δεν αγωνίσθηκαν οι Παριανός και Σταμέλος γιατί τα δελτία τους δεν ήταν απο τον αρμόδιο γιατρό.

Πολύ καλή η διαιτησία του Βασίλη Βελέντζα και των συνεργατών του Κώστα Κωνστάντιου και Βασίλη Μακρή.

Παντριαδικός(Β.Τσιμιχόδημος):Μωρός, Καραμπετσος, Κικιδης, Γκρινιάρης, Κοροβέσης  Γούναρης(87′ Καρατζάς), Ματρακας(60′ Χρόνης), Pashaj, Mπαιμπακης(92′ Παπακωσταντινου), Λούρος, Πατεριτσας(75′ Μυτακης).

Αμαρυνθιακός(Μπ.Γεωργίου):Σακκής, ΣεφερλήςΑλ.(85′ Μάλλιος), Καρλατηρας Μ.,  Καρλατηρας Λ., Κοντός, Μυρτέζα Σελίμ, Κιμουλιατης, Λυμπέρης, Αλεξίου(75′ Κουρής), Μυρτέζα Αντ., Ρουμπής